EL BAB’DA SONA DOĞRU

EL BAB’DA SONA DOĞRU

El Bab’da işimizin kolay olmayacağı belliydi ancak bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyordum. Altı aya yaklaşan bir operasyon süresi.

ABD müttefiklik görevini yapmadı.  Yapmadığı gibi DEAŞ’ e PYD/YPG’ ye yardımlarını da devam ettirdi.

Bu terör örgütlerinin arkasında en başta ABD’nin olduğunu daha önceki yazılarımda da belirtmiştim.

Katil Esed rejimine,  yine aynı zihniyetteki İran Şii milisleri PYD/YPG DEAŞ birlikteliği devam ediyor. Rusya hava desteğini kesmedi. DEAŞ’ le mücadele ediyor kılıfıyla Türkiye’nin “Fırat Kalkanı” operasyonuna engel olmak için elinden geleni yapıyor.

Kim nasıl engel olmaya çalışırsa çalışsın Türkiye bu operasyonda kararlı. DEAŞ’ı El Bab’ tan temizleyecek ve Rakka’ya yürüyecek. DEAŞ’in en güçlü olduğu yer olan El Bab’ da sona doğru gelindi. İnşaallah kısa zamanda temizlenecek. Özgür Suriye Ordusu’nun omurgasını oluşturan Türkmenlerden Kurulu birlik komutanları; Türk Askerinin desteği ile El Bab’ın yüzde altmışını aldıklarını, ilerleyişi temkinli yaptıklarını, DEAŞ çekilirken tuzaklanmış patlayıcı ve canlı bombaların olduğunu belirtiyorlar.

Bu açıklamaların operasyonu biraz yavaşlattığı aşikar. El Bab’da herşey normal yürüyor dediğimiz bir anda Rus uçaklarının yanlışlıkla vurduğunu açıkladığı ne kadar doğru? Olayda askerlerimizin kaldığı bina bombalanıyor. Ne yazık ki dört yiğidimizi şehit verdik on askerimiz yaralı.

Rusya Devlet Başkanı ve Genelkurmay Başkanı özür diliyor, yanlışlıkla olduğunu savunuyorlar. Rus pilotlar yanlış koordinat aldığını, buna göre hareket ettiklerini açıklıyor. Bu nasıl basit açıklama! Türk silahlı kuvvetlerinin yanlış koordinat vermesi mümkün mü? Çünkü askerlerimizin kaldığı bina günlerdir kullanılıyor. Bu işin içinde bir sır perdesi var.

Rusya’nın bu yanlışlıkla oldu dediği vaka da çok soru işaretleri var. Türkiye Rusya ilişkilerinin düzeldiği bir dönemde bu düzelmeyi hazmedemeyenlerin olduğu kesin. Aklımıza gelen diğer bir husus ise düşürülen uçağın misillemesini mi yaptı? Veya Özgür Suriye Ordusu ve Türk askerinin ilerleyişini yavaşlatarak rejim güçleri ve DEAŞ’e yol mu açıyor? Bu ihtimallerin hepsi mümkün.

Rus uçaklarının yanlışlıkla vurduğuna inanmıyorum. Rusya’nın yanlışlıkla vurduğunu somut delillerle ispatı gerekiyor. Dilerim ki ispat ederler.

Türkiye Rusya ilişkilerinde yeni bir kriz oluşturmak isteyenlere fırsat vermeden iki ülkenin itidalli hareket etmesi,  fırsatçılara, fırsat vermeyecektir. Rusya’nın şehit yakınlarına gerekli tazminatı ödemesi gerekmektedir. Türkiye Rus uçağını düşürdüğünde ölen pilotun ailesine tazminat ödemişti.

El Bab’taki  şehitlerimize  Allah-ü Teâlâ’ dan rahmet, yaralı Gazilerimize şifalar dilerim.

Tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun.

Haydi; aziz milletimizin gururu yiğitlerimiz El Bab’ı alın artık! Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“EL BAB’DA SONA DOĞRU” için bir cevap

  1. dogan diyor ki:

    Diline eline sağlık kardeşim

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co