Ekonomist Anadolu 500 Ödül Töreni

Ekonomist Anadolu 500 Ödül Töreni

SANKO Holding, Ekonomist Dergisi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliği,  Turkcell ve Nurol GYO desteği ile düzenlenen Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında, “Anadolu 500’de En Fazla Şirketi Bulunan Grup” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

İstanbul Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirilen törene, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Dergi Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Nurol GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan, Capital ve Ekonomist Dergileri Genel Yayın Direktörü Rauf Ateş, Ekonomist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu ve ödül alan firma temsilcileri katıldı.

Hakan Çelik’in sunduğu törende konuşan Rauf Ateş, araştırmanın bu yıl 12’inci kez düzenlendiğini belirterek, “İlk düzenlediğimizde liste 250 firmaya yönelikti. ‘Anadolu’da listeye girecek 250 firma bulamazsınız’ demişlerdi. O zaman 250 firma ile başlattığımız araştırma 500 firmaya çıkarıldı” dedi.

Vuslat Doğan Sabancı da Türkiye’de istihdamın çok önemli bir kısmını Anadolu şirketlerinin sırtlandığını, cesurca dışa açılan bu şirketlerin gıpta edilecek performans sergilediklerine vurgu yaptı.

“Bugün Anadolu’da sanayiden, üretimden, markadan söz ediliyor, onlar artık küresel oyuncular haline geldi” diyen Vuslat Doğan Sabancı, Anadolu şirketlerinin “Türkiye’yi sırtlarında taşıdıklarını” söyledi.

Konuşmaların ardından, “Anadolu 500 Araştırması’nda En Fazla Şirketi Bulunan Grup” kategorisinde Boydak Grubu ile birlikte birinciliği paylaşan SANKO Holding’in ödülünü, Onursal Başkan Abdulkadir Konukoğlu’na, Nurol GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan ve Ekonomist Genel Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu takdim etti.

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında, SANKO Holding şirketlerinden Sanko Tekstil İşletmeleri, Sanko Dış Ticaret, Sanko Pazarlama, Çimko Çimento ve Beton, Süper Film Ambalaj, Avnet Technology Solutions, Sanko Enerji, Bartın Çimento, Sanko Makina Pazarlama, Gimteks Makina, Sanko İş ve Tarım Makinaları ile Başak Traktör listeye girmişti.

89 milyon 223 bin 650 Türk Lirası ve üzerinde ciroya sahip olan şirketlerin girebildiği listede, Gaziantep’ten 67 şirket bulunuyor.

Tören sonunda, Anadolu 500’de En Fazla Şirketi Bulunan Birinci Grup SANKO Holding’in Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, aynı kategoride ikinci sırada yer alan Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Anadolu’nun En Büyük Şirketi kategorisinin birincisi Tiryaki Agro’nun Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tiryakioğlu, birlikte fotoğraf çektirdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co