Ekmeleddin İhsanoğlu’nu nasıl bilirsiniz?

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu nasıl bilirsiniz?

Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayı yani “Çatı” aday seçim gezilerine başladı. Ancak her gittiği yerde % 60 oy alacağını söylüyor, ama hiç de öyle iz bırakmıyor.

Elindeki notları okumaktan dahi aciz kalıyor. Ey! İhsanoğlu  hadi seçimle ilgili notları okumaktan aciz kalıyorsun.” Fatiha” suresinin açıklamasını sizin ezbere okumanız gerekmez mi?

Siyasete intibak etmeye çalışırken kendinizle çelişkiye düşüyorsunuz. İki sene önce mültecilere kapı açmanın insani ve dini bir görev olduğunu savunurken tüm Dünyanın bu konuda duyarlı olmasını haykırırken bugün “Türkiye mültecilere kapı açmamalıydı.” Gibi açıklamalarınız ne kadar istikrarsiz ve samimiyetsiz. Yoksa sizde “ Dün dündü bugün bugün mü?” diyorsunuz. Bu tutumunuz samimiyetten uzak olduğunuzu göstermiyor mu?

Bu konuda sizi aday gösteren siyasi anlayışın telkinleri olsa gerek diyelim ki bu telkin değilde sizin kendi öz iradenizle söylediğinizi varsayalım nedir bu? Kendinizle çelişkiye düşüyorsunuz ve “Takiyye “ yapıyorsunuz. Merhum babanız İhsan hoca mülteci değil midir? Hiç olmasa Babanızın hatırına ilk ifadelerinizin arkasın da durun. Duramazsınız muhalefetin adayı olduğunuz için savunduklarını savunmak zorundasınız.

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu eğer” Kabirdekiler cevap vermeye muktedir olsalardı.” Eminim ki merhum Babanız sizin ne açıklamalarınızı tasdik eder nede aday olmanızı isterdi.

Huzurlu bir Ülkenin hiçbir vatandaşı bir başka ülke de mülteci durumun da yaşamak istemez.

Suriye’ den Esad’ın zulmünden kaçanlarda mülteci olmak istemezlerdi.

Cumhuriyeti kuranların dine bakışı netti. Merhum Babanız dik durdu inancından taviz vermedi. Vatanını seven bir hoca olmasına rağmen Mısır’a iltica etmek zorunda kaldı. Mülteci durumunda hayatını sürdürdü. Mültecilerin durumunu en iyi sizin anlamanız gerekmez mi? Anlıyordunuz da şimdi işinize gelmiyor çünkü sizi aday gösterenlerin etkisinde kalıyorsunuz.

10 Ağustos’tan sonra” Ekmeleddin İhsanoğlu nu nasıl bilirdiniz.” Sualine sanırım halk şunları söyleyecek…

Babasının davasını sahiplenemedi.

İlk söylediklerini unutarak muhalefetin çarkında döndü.

% 60 oy alacağını iddia etti  % 35 lerde çakıldı kaldı.

Kendini Çankaya da görüyordu ama rüyadan uyandı.

Aldığı hezimetten muhalefetin suçlamalarına maruz kaldı.

Adaylığı kabul etmesine bin pişman oldu.

Ekmeleddin İhsanoğlu’ na bir şarkıyı hatırlatmak isterim. “Kendim ettim kendim buldum.”

Muhabbetle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co