Ekinözü’nün Yeni Kaymakamı Fatih Sayar oldu

Ekinözü’nün Yeni Kaymakamı Fatih Sayar oldu

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Kararname kapsamında Ekinözü Kaymakamlığına Ayfonkarahisar İli Evciler İlçesi Kaymakamı Fatih Sayar atandı.

Yayınlanan Vali yardımcıları, Kaymakamlar ve Emniyet Müdürleri kararnamesi ile yaklaşık 3 yıldır Ekinözü Kaymakamlığı yapan Cüneyt Caner Erzurum’un Horasan İlçesine atandı. Ekinözü Kaymakamlığına ise Ayfonkarahisar İli Evciler İlçesi Kaymakamı Fatih Sayar getirildi. Halkın içinde halkla beraber olan ve kısa sürede vatandaşların sevgisini kazanan Kaymakam Cüneyt Caner’in Horasan ilçesine atanması Ekinözü halkını üzdü.

Kaymakam Fatih Sayar’ın biyografisi

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini 2003 yılında girdiği Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

Lisans eğitiminin ardından iş hayatına başladı. Girmiş olduğu Kamu sınavlarında başarılı olarak Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Müfettiş Yardımcılığı yaptı.

2010 yılında yapılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Hakkari Kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığı boyunca Hakkari Valiliğinde il stajını, Trabzon-Akçaabat’ta Kaymakam refikliğini, Adıyaman’da teftiş stajını yaptı. İzmir-Kiraz, Ankara-Kalecik, Çankırı- Korgun ve Eldivan ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yabancı dil eğitimi için 1 yıllığına Amerika Maryland eyaleti Towson University’de bulundu. Afyonkarahisar İli Evciler Kaymakamlığı görevini yürütürken İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi 20.08.2017 tarihinde Ekinözü İlçesine atandı.

Evli olan Kaymakam Fatih Sayar iki kız çocuğu babasıdır.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co