Ekinözü’ne yazık oldu !..

Ekinözü’ne yazık oldu !..

Ekinözü’ne yazık oldu !..

1958 yılından beri kaderi kara Cela !..

1983 de Cela ismini değiştirelim dediler , Ekinözü yaptık yine kadari kara !..

1990 da Kaymakam, Jandarma, Emniyet, ilçe müdürlükleri verdik yine kadari kara değişen bir şey olmadı, 2014 yılında yine kadari kara , kara günler devam ediyor… vay benim Cela’am vay…

Karşımda bir gurup Ekinözünden gelen dost..

Ah be ağabey sen niye meclis üyesi olmadın ki ?

Olanda hayır vardır..

Ne hakkımızda hayırlı ne değil onu bilemeyiz ? böylesi hayırlı demek ki !

Ama net bildiğim bir şey var ki : Ekinözü ilçemize yazık oldu, 5 yılı boşa gitmiş oldu, bundan önceki yılların boşa gittiği gibi.. Yazık Cela’ya yazık..!

Hayırdır bugün bu nereden çıktı derseniz:

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ak Parti Genişletilmiş İl divan toplantısı vardı..Bu ay ki toplantıda Çağlayancerit belediye başkanından çalışmaları ile alakalı birifing alındı, hoş geçen bir toplantıydı ama ne var ki Ekinözü ilçesinden gelen dostlar yüreğimizi yaktı.. yapılan bir şey yok yapılacak bir hizmette olmadığını söylediler..

Ak Parti İl Divan Toplantısının basın’a kapalı bölümünde Gazeteci Mehmet Taş, Ekinözü ilçesinden gelen dostlarla NFK merkezinin pastane bölümünde çay içti.. sohbet ettik..

Mehmet Taş:” Gazeteci arkadaşımız Bekir Doğan Meclis üyesi olsa çok farklı olacaktı, Ekinözü hizmet alacaktı, biz buna inanıyorduk, destek olduk, ama hayırlısı, ben bir şeyin değişeceğine inanmıyorum, önce zihniyetin değişmesi gerekir” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güzel, Meclis üyesi Cuma Uygun , biraz bozulsada destek istiyoruz diye ilave ettiler.. bazıları ise Ak partili oldukları için içini çektiler..

Bir Ak Partili: Ah ben neler biliyorum söyleyemiyorum ağabey diyen bir yiğit Ekinözü’lü vatandaşımız , sesini çıkarmamak kendisi için hayırlı olduğunu ve gözlerime bakın ne söylemek istediğimi anlarsınız..!.. bu kadar diyorum.. diye ilave etti..

Bende onlara söylediğim şu: Yüksek yere çıkın Ekinözü ilçesinin fotoğrafını çekin 5 yıl sonra 2019 yeni resimle karşılaştırma yapalım bir şeyin değişmediğini göreceksiniz.. onun için biz Ekinözü ilçesine yazık oldu diyoruz.. isim değişmekle kader değişmiyor muş : ha Ekinözü ha Cela ne farkı var…!

Ekinözü ilçemizin 5 yılı boşa gitmiş oldu , ilçemize yazık oldu, üzüntümüz ondan..

İnşallah ben yanılırım, güzel hizmetler yapar orasını köy görünümünden ilçeye çevirirsiniz diye dua ediyorum ama mevcut kafa ve zihniyetle olması mümkün değil..

Ben yanılayım, ben rezil olayım, razıyım Ekinözü kalkınsın ama mümkün değil görülen köy bunu gösteriyor 2 aylık süreç de bunu gösterdi..

Seçimlerden önce hep yazdım:

Yiğit bir kaymakam, Yiğit bir belediye başkanı, Yiğit bir Jandarma komutanı, Yiğit bir ilçe Emniyet Amiri, Yiğit daire ilçe müdürleri el ele, omuz omuza vermeleri halinde Ekinvzü ilçesi bir yere vara bilir diye bin defa söyledik, yazdık..

Ama dinleyeni getir.. Cela – Ekinözü aynı kadar..

Ak Parti 13 aday adayının içinde eğitim, tahsili ve görüşü ile ilçe değil il belediyesini yürütecek aday varken, mevcut başkanı seçtiler.. tercih onların.. saygı duyarız..

Ekinözü halkı ise : az farkla hizmet edecek adamı seçemedi.. Ak Parti demek zorunda kaldı ,kehren Ak parti diyerek mevcut başkanı seçti..

Oysa : Oysa CHP adayı Fatih Vicdan da SP adayı Bünyamin Kılıç’ ta bu işi çok iyi yaparlardı.. Ekinözü halkı bir anlamda harakiri yaptı.

Fatih Vijdan : Ufuk ve vizyonlu bir adaydı.. Bilemiyorum, belki CHP değilde Bağımsız koysa çok daha rahat kazana bilirdi diye düşünüyorum..

Ekönüz halkı Fatih Vijdanı seçmemekle : kelimenin tam manası ile intihar etti, : Ben hizmet istemiyorum, köy olarak kalmaya devam edeceğim dedi.

Yada Bünyamin Kılıç, da ilçeye hizmet edecek bir adaydı onu seçmemekle işi bitirmiş oldular.. az bir oy farkı ile Ak Parti adayı Nursi Çelegen teslim ettiler .. tercih kendilerinin..

Aslında MHP , CHP ve SP oylarının toplamına baktığımız zaman yüzde 75 Nursi Çelegen hayır diyor.. tüm oyların yüzde 80 hayır diyor ama seçim sistemi böyle.. ne diyeceksin..

Biz Ekinözü ilçemize güzel hizmetler yapılmasını istiyoruz ama buda mümkün görülmüyor..

Bu kafa bu düşünce ile yapılması da mümkün değil olan Ekinözü liçesine oldu 5 yıl daha gitmiş oldu, tıbkı ilçe olduğu 20 Mayıs 1990 yılından beri bugüne kadar boşa giden yıllar gibi.. gel 2019 gel şafak 1785 gün

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co