Ekinözü’nde Kar kalınlığı 65 santimetreye ulaştı

Ekinözü’nde Kar kalınlığı 65 santimetreye ulaştı

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde aralıksız yağan kar nedeniyle ilçe merkezinde kar kalınlığı 65 santimetreye ulaştı.

Yağan kar nedeniyle kar kalınlığı İlçe merkezinde 65 santimetre olarak ölçüldü. Vatandaşların kar yağışından dolayı hayatı olumsuz yönde etkilenmemesi için Ekinözü Belediyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte teyakkuza geçti.

Ekinözü İlçesinde etkisini yoğun tipi şeklinde gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan Ekinözü Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından, kar yağışı ile birlikte Mahallerinin kent ana arterlerde kar temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sabah erken saatlerden itibaren gerek ilçe merkezinde gerekse Kırsal Mahallelerde kar temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Ekinözü Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri bazı bölgelerde fırtına ve tipi yaşanması sebebiyle karla mücadele çalışmalarını zor şartlar altında sürdürüyor.

Kar Temizleme Çalışmalarını Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte yerinde inceleyen Ekinözü Belediye Başkan Vekili Cuma Uykun; “Ekinözü Belediyesi olarak daha önce yapmış olduğumuz toplantılar sonrasında gerekli tedbirleri aldık. İlçe belediyemizin ve Büyükşehir Belediyemizin araçlarla ile Ekinözü genelinde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz. Özellikle Kahramanmaraş’ın İlçeleri arasında yoğun kar yağışının yaşandığı ilçemizde karla mücadele çalışmalarına ekiplerimiz devam ediyor bazı bölgelerde fırtına ve tipi yaşanması sebebiyle karla mücadele çalışmalarını zor şartlar altında sürdürüyoruz. Ekinözü İlçe Merkezinde ekiplerimiz, yol açma ve kaldırım temizleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekteler. Özellikle Ekinözü –Elbistan Karayolu üzerinde ulaşımın zor eğimin fazla olduğu bölgelerde sabit ekipler bulundurarak olası yol kapanmalarına karşın anında tuzlama ve kar kürüme çalışmaları yapılmaktadır.

Vatandaşların can ve mal güvenliğine büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkan Vekili Cuma Uykun; “Trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın araçlarında özellikle kar lastiği ve zincir bulundurmalıdır. Kar lastiği ve zincirsiz trafiğe çıkılması trafikte aksamalar meydana geleceğinden buda karla mücadele eden ekiplerimizin işini zorlaştırmaktadır. Vatandaşlarımızın kurallara uymaları bizlerinde işini kolaylaştırmış olacaktır” şeklinde konuştu.

Bir yandan kar temizleme ve yol açma çalışmaları devam ederken bir yandan da şehir içi araç ve yaya trafiğinde buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce tuzlama çalışması gerçekleştiriliyor. Özellikle ana arterlerde yoğunlaşan tuzlama çalışmasıyla buzlanmadan dolayı oluşabilecek istenmeyen durumların önüne geçiliyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co