Ekinözü’nde Girişimci adaylar eğitimlerini tamamlandı

Ekinözü’nde Girişimci adaylar eğitimlerini tamamlandı

Ekinözü Kaymakamlığı, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile Ekinözü ilçesinde uygulamalı girişimcilik kursu tamamlandı.

Ekinözü Kaymakamlığı, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile girişimci adaylarına yönelik Ekinözü Kaymakamlığı Konferans Salonunda düzenlenen ücretsiz girişimcilik eğitimi tamamlandı.

Girişimci adaylara eğitim veren Ziraat Mühendisi Gül Çitil, yeni girişimci adaylarına iş planı hazırlama konusunda bilgi verdi. Çitil, amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarını hedefledikleri kaydeden Çitil, eğitimi başarı ile tamamlayıp “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” alanların işletmelerini açtıkları takdirde desteklerden faydalanabileceklerini belirtti.

Girişimci adaylarının her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade eden Çitil, eğitim sonrasında verilen desteklerle sektöre yeni iş sahiplerinin kazandırılmasının, üretim, istihdam ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co