Ekinözü Belediyesi Seyir Tepesi çalışmalarına başladı

Ekinözü Belediyesi Seyir Tepesi çalışmalarına başladı

 

Ekinözü Belediyesi, İlçe yaşamının yoğunluğundan kurtulup nefes almak isteyenler için İçmelerde seyir Tepesinde çalışmalara başladı.

Gerçekleştirdiği yeşil alan düzenlemeleriyle İlçe sakinlerinin ve yaz aylarında Ekinözü İçmelerine gelecek olan Misafirlerin soluk aldıracak park ve eğlen-dinlen alanları oluşturan Ekinözü Belediyesi Yukarı ve Orta İçmeler arasında yer alan Seyir Tepesi alanı üzerinde modern ve yenilikçi bir anlayışla çalışmalarını hızlandırdı.

ekinöz1

7’den 70’e her yaş grubuna uygun aktivite alanları, çocuk oyun ve spor alanları ve yeşil alan düzenlemeleriyle bölgede yaşayanların hem dinlenme, hem de spor yapma ihtiyaçlarına cevap verecek.

 

Ekinözü halkını yemyeşil bir kentte yaşatmak için yeşil alan miktarlarını bir önceki yılın iki katı oranında artıran Ekinözü Belediyesi, Ekinözü’nün dört bir yanını yeşil alan ve parklarla donatıyor. Belediye, Parkların yanı sıra seyir parkları ve seyir terasları oluşturarak vatandaşlara yeni yaşam alanları sunuyor.

 

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen; “Ekinözü’müz her alanda büyük mesafeler kat etti. Yeşil alan miktarlarımızı artırarak Ekinözü tarihinde bir ilke imza attık. Bunlardan birisi Yukarı İçmeler Seyir Tepesi. Halkımıza ve ilçemize yakışır bir alan oluşturuyoruz. Amacımız, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yaparak sağlıklı ortamda büyümeleri, çocuklarımızın ve yaşlılarımızın da yeşillikler içinde hoşça vakit geçirmeleridir.

Ekinözü’ne gelen Misafirlerimiz ve vatandaşlarımız her köşesinde dinlendiği, stres attığı, kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı bir mekan haline getirmek istiyoruz. Bizler insanımıza en güzelini en iyisini ve en mükemmelini sunmaya çalışıyoruz. İnsan odaklı hizmetlerimizi her gün bir yenisini ekleme düşüncesindeyiz” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co