Eken; “Tek hedefim var milletvekili olmak ve halkıma hizmet etmek”

Eken; “Tek hedefim var milletvekili olmak ve halkıma hizmet etmek”

2007’ de Türkiye’nin en genç milletvekili aday adayı olan ve 2011 genel seçimlerinde de Ak Parti 7. Sıradan milletvekili adayı olan ve kılpayı milletvekilliğini kaçıran Afşin ve bölgesinde halk tarafından sevilen Ecz. Hamit Bülent Eken basın toplantısını düzenledi. Eken bu seçimde de erken  yola çıkarak çalışmalarıma hız verdim. Milletvekilliği aday listesine girsem de girmesem de aynı hızla çalışacağım. Geçtiğimiz seçimde halkımız bana büyük teveccüh gösterdi ve % 70 oy verdi. İnşallah bu seçimde bu oyu daha da yükseklere çıkartmak için gece gündüz çalışacağım” dedi.

SONY DSC

Basın mensupları ile bir araya gelen milletvekili aday adayı Hamit Bülent Eken şunları belirtti; “  Partimizin kuruluşundan itibaren görev almış ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz ve belde teşkilat başkanlarımız 2015 genel seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı mı açıklamak amacıyla düzenlemiş olduğum basın toplantısına hepiniz hoşgeldiniz, şeref verdiniz.

14 Ağustos 2001 Ak Parti’nin kurulduğu tarihten itibaren geçen 13 yıl boyunca liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının başlattığı değişim ve hizmet hareketinin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. İlçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyasetimde, partimizin ve liderimizin belirlediği siyasi ve ahlaki çizgiden hiçbir zaman ayrılmadım.

Partimin bana verdiği her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Şu ana kadar gerçekleşen 3 genel seçim , 3 yerel seçim , 2 referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde özellikle kendi bölgemde var gücümle çalıştım. Teşkilatımızın düzenlediği tüm etkinliklerde, hem teşkilat mensuplarıyla hem de bölge insanımızla hep iç içe olma gayretinde bulundum.

SONY DSC

Kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında devamlı vurguladığı” insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü ilke edinerek dil,din,ırk ve mezhep ayrımı yapmadan tamamen ,Allahın rızasını ve insanların gönlünü kazanmaya yönelik bir siyaset anlayışını benimsedim.

Özellikle 7. Sıradan aday olduğum 2011 genel seçimlerinde bu ilkeli duruşun karşılığını partili partisiz her kesimin verdiği destekler ile aldığıma inanıyorum.

Kendini vazgeçilmez zannederek ; kendisi olmadan bu davanın, bu hareketin yol alamayacağını, bu sancağın düşeceğini zannedenler bu davayı anlamamışlardır. Bu teşkilatlar içinde kendisine vazife verildiğin de , dava sancağını canı bilip en yüksek burçlara doğru göğsünü siper ederek gidecek nice yiğitler ,nice kahramanlar olduğuna ben yürekten inanıyorum. O yiğitleri ,o kahramanları saygıyla selamlıyorum

Çıkmış olduğum bu yolda, talip olduğum görev şahsıma verilse de verilmese de şu ana kadar sergilediğim tavır net ve sabittir.Bundan sonrası içinde yerimiz sabit  ve tavrımız net olacaktır.

Bizim için millete hizmet etmenin makamı da mevkisi de yoktur. Aziz milletimiz bizi nerde görmek istiyorsa biz orada yüksünmeden ve büyüklenmeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim kişisel hesaplarla, kaprislerle, çekişmelerle, ayrışmalarla zaman kaybederek milletimize hizmet sevdasından geri kalmak gibi bir lüksümüz yoktur.

Gün hizmet günüdür. Ak PARTİ kurulduğu günden itibaren geçen 12 yıllık süre içerisinde Kahramanmaraş’ ımıza  9,7 milyar TL’ lik yatırım yapılmıştır. Özellikle bu yatırımları eğitim,sağlık,ulaşım,konut,sosyal tesisler ,enerji  ve tarım ana başlıkları altında toplayabiliriz. Bu yatırımların bölgemize  getirilmesinde emeği geçen başta  grup başkan vekilimiz sayın Mahir ÜNAL olmak üzere bölge milletvekillerimize ve yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki süreçte inşallah bize de görev verildiğinde bölgemizin bilinen ihtiyaçları doğrultusunda hükümetimizin destekleriyle hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kıymetli basın mensupları, değerli dava arkadaşlarım  ;

Sizler bizimle olduğunuz ve gönül bağınızı koparmadığınız sürece, daima sizinle olmaya devam edeceğim. Bu kutlu yolculuğumuzda, bize yol arkadaşı olarak eşlik ettiğiniz sürece, bu yolda yürümekten asla vazgeçmeyeceğim..

Biz, bizi seven önemseyen aynı karşılıkla sevdiğimiz ve önemsediğimiz kardeşlerimizle Rabbim müsaade ettiği sürece daima bir ve beraber olacağız. Ve inanıyorum ki birçok başarıya da birlikte imza atacağız.

Hz. Mevlana’nın deyişi ile  ;

“ Ben insanları ne kalple, ne akılla severim. Kalp durur, akıl unutur. Ben insanları ruhumla severim. Çünkü ruh ne durur, ne unutur. “

Ruhumla sevdiğim, değer verdiğim tüm dostlarıma selam olsun…” dedi.

Bizde gazete olarak Hamit Bülent Eken’e başarılar diliyoruz.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co