Eğitim ve Diyanet Dünyasından Ufka Yolculuğa Destek

Eğitim ve Diyanet Dünyasından Ufka Yolculuğa Destek

Cihanşümul bir aşk ve idealin kökleşmesi amacı ile kolları sıvayan fedakâr insanlar, kadim değerlerin ihyası için elinden geleni yapıyorlar. Mehmed Zahid Kotku ve Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan´ın irfani geleneğine gönül veren ve bu kutlu yolun ihyası için gayret gösteren Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik ve Spor Kulübü ile “Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın dördüncüsünü gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

İl Protokolünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi veren Ufka Yolculuk ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İl Müftüsü Muhammed Gevher’i makamında ziyaret ettiler.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin Pak, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun  ‘Hadis’ olduğunu belirtti. İzzettin Pak, yarışmada temel alınan kaynak eserin ise; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı “Riyazü’s-Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap olduğunu belirtti. Yarışmayla ilgili tüm bilgilere ufkayolculuk.com internet adresinden ulaşılabileceğini belirten İzzettin Pak, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti: “Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; bu tür faaliyetlerin şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya Müslümanları için önemli olduğunu, Kur’an ve Sünnet (Hadis)’in, insanımızın hayatını şekillendirmesinde iki önemli kaynak olduğunu belirtti.

İl Müftüsü Muhammed Gevher; halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak anlamında “Riyazü’s-Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” kitabının iyi bir seçim olduğunu, yarışma bahanesi ile son Peygamber Hz. Muhammed (SAV)’in hayatından örnekleri öğrenerek hayata aktarılmasının önemine değindi.

Bu tür faaliyetlerde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İl Müftüsü Muhammed Gevher’e Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı, “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi”  kitabı hediye edildi.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin Pak yarışma ve ödülle ilgili şunları aktardı; Kayıtlar 21 Şubat’a kadar internet üzerinden www.ufkayolculuk.com da yapılacak. Yarışma sınavı 3 Nisan 2016 saat: 10.00’da Türkiye genelinde tüm sınav merkezlerinde aynı anda yapılacaktır. Merkezi Ödüllerimiz ise A-B-C-D Kategorileri için birinci olanlara: 2 adet Umre + 2.500,00 TL, ikinci olanlara: 1 adet Umre + 1.500,00 TL, üçüncü olanlara: 1 adet Umre + 500,00 TL, 4. – 10. olanlara: Samsung Galaxy Tab S2 T710 32GB 8.0″ Tablet olacaktır. İl Ödüllerimiz ise 1 Umre Seyahati, 9 Tam Altın, 12 Çeyrek Altın olacaktır” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co