Eğitim Temel Mesele

Eğitim Temel Mesele

Bugün yine biraz zülfüyara dokunacağım !..

Eğitim dedikse : Okula gitmek sadece bir eğitim değildir !..

Eğitim ailede başlar, apartmanda komşular arasında devam eder, mahalle ve semt eğitimi ile bütünleşir, okul ile gelişir gider ki eğitimin temeli ailedir.. Eğitimin temeli din eğitimidir.. Üniversite sınavını ilk 10 bin de kazanan öğrenciler arasında yapılan bir araştırmada bu öğrencilerin yüzde 80 Kur’an-ı Kerim okuduğu ortaya çıkmıştır.. demek ki temel kur’an dır..

Bugün sokak olaylarını çıkaranlar: Eğitimli insan olamaz !.. Devletin okulunu yakan, kamu araçlarını yakan eğitimli insan olamaz !..

Kamu malına zarar veriyor : 75 Milyon Tüyü bitmemiş yetimini hakkı var onlarla nasıl helalleşecek.. Kul hakkı direk cehenneme gider !.. insan kendini ateşe atar mı ?

Ahmet’in aracına zarar verdin, sonra dan aklın başına geldi, gider özür diler bedelini öder helalleşirsin, Peki : Devletin malı ki 75 milyonun ortak malı bununla nasıl helalleşeceksin ? işte dini eğitim almış bir kişi olsa bir tek kişinin malına zarar veremez korkar, cehennem ateşinden korkar !.. iyi bilir ki sonunda cehennem var..!

Soframıza oturduğumuz zaman: Bismillahirahmanrahim diye biliyor muyuz ?

Yemekten sonra : şöyle kısa bir Kur’an-ı kerimden sure okuyarak dua ede biliyor muyuz ?

Çocuklarımıza dini ve temel aile eğitimini vere biliyor muyuz ? mesele burada !..

İslam’ın beş şartından biri olan Hac yapanların Allah tüm günahlarını af ediyor, ancak Kul hakkı ve hayvan hakları hariç !..

Devlet malını yakıp yıkanlar: Sonra 40 defa hac ‘a gitse de gideceği yer cehennemdir..çünkü kul halkı var, beytül mala zarar var.. onları başbakan bile af edemez !..

Kul hakkı : 40 gün üzerinde düşün kul hakkı !..

Devlet malına zarar verdin: Kiminle helalleşeceksin ? ..karşında 75 Milyon insan var bebeği var yaşlısı var, bugün yarın vefat edecek olanlar var ki , onları bulup helalleşmen mümkün değil !.. aman kul hakkına dikkat !..

Konuşmasını bilmeyen bebekler var ki : Seni anlamaz !..

Akli dengesi bozuk olan kişiler var ki : bunlarla hiç helalleşemezsin , o halde devlet malına el uzatmanın cezasının cehennem olduğunu bilmesi gerekir, ülkemizi yakıp yıkanların Allah korkusu ve haramı helali bilmediğini görüyoruz..

Bu nesil bu hale nasıl geldi..?

1933 de Ezanı ve Kur’an-ı yasaklayanlar 25 Temmuz 1950 yılına kadar 17 yıl Annesinden doğan çocuk ezan sesi duymadı, hoş ya kilise çanıda duymadığı için dinsiz bir nesil yetişti..

8 yaşında olan bir çocuk 25 yaşadı Allah adını duymadı, ezan duymadı, kur’an duymadı, sonra 1960-1984 arası geçen 24 yıl ve yapılan baskılar.. 1990-2002 arası da buna ilave ettiğimizde : Türkiye de dinsiz bir nesil yetiştirildi.. Bunu rakamlarda doğruluyor !..

Adımız : Türk- Türkiye Cumhuriyeti Devleti

Dinimiz : İslam yüzde 99 Müslüman !..

Müslüman ülkede, dini İslam olan ülkede : Sokak olayları olur mu ?

Diyeceksiniz: İran, Irak, Suriye, Mısır, Libya, Yemen, diğer Müslüman ülkeler , onlarda Türkiye den farklı değil ki :

Kutsal topraklara gitmeden: Diyanet işleri başkanlığının anketini yazmıştım.. Türkiye de sürekli namaz kılan sayısı : Yüzde 13 , işin doğrusu ben buna inanmıyorum.. yüzde 5 zor çıkar diye bakıyorum..

Sudiarabistan da yapılan ankette : bu sayı yüzde 10 çıkmış, Suriye de yüzde 5 Ürdün de ise yüzde 9  İslam ülkeleri bir birinden farklı değil !..

Osmanlı devletinin yıkılması ile başsız kalan İslam aleminin adı başka devletler olsa da batı güdümündeki yöneticiler tarafından halk cahil bırakılmıştır.. Dinsiz bırakılmıştır..

Sudiarabistan bunun yeni farkına varmış her yerde Kur’an-ı kerim kursu açıyor, eğitim diyor ve eğitime çok önem veriyor, kız ve erkek olmak üzere tüm çocuklarını okutmaya çalışıyor ki bunun başında Kur’an eğitimi geliyor..

Merhum başbakan Adnan Menderes dönemi

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal dönemi

2002 den beri Ak Parti dönemi ki : halkın dini eğitim aldığı dönem ama genel nüfus içinde baktığımız zaman hiçbir şey olduğunu görüyoruz..

Kahramanmaraş il genelinde 247 bin ilköğretim çocuğumuz okullarda eğitime devam etmekte, yaz kuran kurslarına giden sayısı ise 5 bin, sadece beş bin, vakıflar, özel kurslarla haydi bu sayı 10 bin olsun geriye kalan 237 bin çocuk dini eğitim alamıyor..

Okullar kapandı: Bağ dönemi, Deniz dönemi, İçme- Ilıca dönemi, memleket ziyareti, derken 15 Eylül okullar açıldı..dini eğitim hak getire !..

Çocuklara dini eğitim vermediğimiz sürece biz Türkiye daha çok yakar yıkarız PKK da oluruz IŞID da oluruz, Hizbullah da oluruz bilmem ne de oluruz…her şey oluruz.. ne ektik ki onu biçelim.. Camiye gidecek çocukları yaz spor okullarına çekenler utansın !..

Mesele eğitim meselesi : Eğitim aileden başlar

Herkes kendine baksın !.. Çocuğuna ne kadar eğitim verdi !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Eğitim Temel Mesele” için 2 cevap

  1. arif sarıtük dedi ki:

    eğitimli hayvanlar bile neler yapıyor görüyoruz sözüm meclisten dışarı,eğitimli insan ülkesine bayrağına zarar vermez.akıllı olmamız gerek,fitne kışkırtmalarına uymamamız lazımda cahil gençlerimizi fitnelere kanıyor..

  2. İbrahim İNAL dedi ki:

    Kıymetli dost; ne kadar güzel tespitler olmuş.Eğitimin ilk adımı ailedir. Bu yerine geldi mi? Devamı kolaylaşıyor yok ailede bu görev yapılmadı mı iş zorlaşıyor… Güzel bir yazı olmuş kalemine sağlık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co