Eğitim Sisteminde Yaz Boz Tahtası

Eğitim Sisteminde Yaz Boz Tahtası

Eğitim sistemi yaz boz tahtası !..

Ak Partinin başarılı olamadığı konunun başında eğitim sistemi geliyor..

Her konuda başarılı olan ak parti  : eğitim sisteminden yana sınıf da kaldı.. maalesef sınıf da kaldı, bana başarılı olduğunu söyleyen varsa istediğiniz yerde bunun tartışmaya varım..

Ben bir babayım !..

8. sınıf da çocuğu olan bir baba !..

Çocuğumla hergün kavga ediyorum..

Çocuk okula ve Dershaneye gitmem diyor biz gideceksin diyoruz, okul gelecek diyor, çocuk gitmem diyor.. kavga 2 aydan beri devam ediyor..

Çocuğum okusun : Büyük büyük adam olsun diye ilk okul 5. Sınıf dan başlayarak çocuğumu dershaneye yazdırdım.. özel ders aldırdım.. okusun büyük adam olsun diye ilk okul hazırlığı, Orta okulda Fen Lisesi hazırlığına biz 4 yıl önce başladık..

İstedik ki çocuğumuz iyi bir eğitim alsın, Fen lisesine gitsin , doktor olsun yada endüstri mühendisi olsun istedik.. ülkemize yararlı bir insan olsun istedik..

Her bakanın döneminde sistem değiştiren milli eğitim bakanlığının peşinden yetişemez hale geldik, çocuklarımızın bugün ne olacağı belli değil ?.. bizim kavgamızda üzerine tuz biber oldu..

LS,OKS,SBS , bilmem ne S ile sınavlara isim arayan Milli Eğitim Bakanlığı SBS sınavını bundan iki ay önce yaparak çocukları bir boşluk içine attı..

Senenin yarısında ilk basamak SBS ye okulların kapanmasına 2.5 ay kala ise son sınavı yapan Bakanlık Orta okul 4. Yani 8 sınıf öğrencileri ile aileleri kavgalı hale getirdi..

Her gün sabah kalkıyoruz, Milli Eğitim Bakanının yedi sülalesine …. Okuyarak çocukla kavgaya başlıyoruz.. sonra okul yolu.. Çocuk okula gitmem diyor , biz gideceksin diyoruz..!

Çocuk diyor ki : Ben sınava girdim iyi veya kötü ne yaptığımı bilemiyorum, bugünden sonra öğrendiğimin bize ne faydası olacak diyor ve Ben okula gitmem diyor ?

Öğretmenlere , uzmanlara soruyorum : Haklı olduğunu ve bugünden sonra öğrenceciğinin hiçbir işi yaramayacağını söylüyorlar.. okul idaresi sınıf da kalmak istemiyorsa okula gelecek diyor..

Çocuk Dershaneye gitmem diyor: orada ki bilgilerin bana ne faydası olacak ? bugünden sonra sınav da yok ne işim var diyor dershanede, oysa biz dershane parasını verdik, özel okul parasını verdik, bu işin suçlusu kim ?

Boşa giden parama mı ? yanayım, Çocuğun okula gitmemesine mi ?

Böyle bir sistem olur mu ? : Milli eğitim yaz boz tahtası..

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bedava kitap vermesi gerçekten çok güzel bir olay, Hele tablet vermesi sözün bittiği yer .. : 2002 den önce de biz çocuk okutan bir aileyiz.. o dönem biz çocuk okuttuk kitapçı kitapçı gezdiğimiz günleri, yazarı aynı olmadığı için kabul edilmeyen kitapların dönemini çok iyi biliriz .. ne çektiğimizi çok iyi biliriz.. ama iş kitap vermekle bitmiyor, bir de sosyal yönü var işin..

Sınav bitti okula gitmem baba diyen bir çocuk !..

Ders işlenmeyen sınıflar ve boş geçen dersler..!

Devamsızlıktan okulda bırakırız diyen yönetim !

Çocuğunu okula göndermeye çalışan Anne ve Baba

Her gün okula gidersin kavgası bizim evde bitmiyor iki aydan beri hayatımız zehir oldu..

Bu sınavlar : her zaman olduğu gibi okullar kapanırken yapılamaz mıydı ?

Bu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, danışman tutmaz mı ? aklı erenlere bu konuları sormaz mı biz işin doğrusu bunu merak ediyoruz..

Çocuklarımız emin olun 15-16 yaşında 10 yaş yaşlandılar.. hepsi birden boşluk’a düştüler.. her gün bir stres, sınav sonucu ne olacak , hangi okula gide bileceğim, puanım nedir..?

Yüzlerinde sivilceler çıkan : Her gün anne ve babası ile kavga eden çocukların vebali Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ye yeter diyorum..

Kız çocuklarının genç kız olma dönemi, oğlan çocuklarının erkekliğini fark etme dönemi olan bu yaşlardaki çocukların kavgalarına şahit oluyoruz biride benim.. bende hergün kavga ile evden çıkıyorum..

Okula gitmem, dershaneye gitmem, ben sınava girdim bundan sonra öğrendiğim bir işe yaramaz diyorlar.. Sayın Bakan Televizyon’a çık 8. Sınıf öğrencileri için okul bitmiştir de.. yada bir sınav daha yapacağım de

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bugüne kadar: her bakan ile sistemi ve yöntemi değişen kurumsal yapıya oturamayan tek bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı oldu..

Milli Eğitim Bakanlığı : Her gelen bakan ile bakana göre şekillenen bir yapıya sahip olan bakanlık bana göre en kötü dönemini yaşıyor..

Böyle bakanlık olmaz.. yazık ediyorsunuz  8. Sınıf öğrencilerine ve ailelerine evlatla anne ve babayı kavgalı hale getirdiniz..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Eğitim Sisteminde Yaz Boz Tahtası” için 2 cevap

  1. ERDAL SAATCİOĞLU diyor ki:

    Yerden göğe kadar haklısın bu kadar çok sistem yönetmenlik değiştirilmez ki çorba bile bu kadar karışık yapılmaz.Velinin aklı karışık öğrenci ne yapacağını bilemez durumda çık çıkabilirsen işin içinden. Allah (C.C.) öğrencilere zihin açıklığı versin.

  2. İbrahim İNAL diyor ki:

    Bekir bey; önemli bir konuya değinmişsiniz. Her gelen Bakan bir müfredat değiştiriyor. özünde iyi niyet olabilir ancak çocuklarda şaşırdı çocukları stresten uzaklaştırmak ve köklü bir sistemin oturması için çok boyutlu istişarelerle bu işin çözümü gerekmektedir…Duâ ile…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co