Edik Dergisi

Edik Dergisi

Edik Dergisi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olduğu zaman , ulusal çıkan gazeteler, Maraş ek sayfası yapardı.. Madalyalı Şehir, Uzunoluk, Kahramanmaraş, Çetem, Edem, Milli Mücadele, ilk kurşun ve daha bir çok isimde Kurtuluş dergileri çıkar okuyucuları ile buluşurdu..

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı (KEV) yayın organı olarak 3. Defa okuyucuları ile buluşan 12 Şubat ‘ta Edik dergisi yeni bir soluk olarak ortaya çıktı..

Mahmut Bayazıt başkanın gayretleri, Ankara yönetiminin emeği, Kahramanmaraş’ta Abdulhakim Eren hocamın başkanlığında bir elin parmakları kadar bir gönüllü insanlarla Edik Dergisi dolu dolu yayınlandı.

İşler Yayın Grubu ile Türkiye genelinde dağıtımı yapılan, 130 sayfa, mat kuşeye basılan dergi “Öldük derken yüzümüzü güldürdü” Kahramanmaraşlılara ulaştırıldı.

Maraş Bize Bezar Olmadan

Düşmana Gülizar Olmaz !

Diyen Kahramanmaraşlıların ruhunu yansıtan bir dergi olarak çıktı..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

Dizelerinin yerini bulduğu derginin dağıtımı devam ediyor..

Bugüne kadar çıkan dergi görmedim, 12 Şubat Pazar gününe kadar çıkar mı ? bilemiyorum ancak bildiğim bir şey var ki artık dergi çıkarmak kolay bir iş değil..

8 forma renkli dergi çıkaracaksın, 5 bin Kahramanmaraş’ta 5 bin Ankara da dağıtacaksın üstelik de bedava dağıtacaksın bu öyle kolayına olacak bir iş değil yapanı alkışlamak gerekiyor..

Okuma- Yazama oranının çok düştüğü Türkiye’miz de, “Okar yazar var mı ? yok mu ? bunun enine boyuna tartışmamız gerekir..

1970 yıllarda gazete dağıtımı yapardım, abone okuduğu gazetesini bir köşeye koyar sonra onu çıkarır birkaç defa daha okurdu..

Gazete alamayan fakir komşusunu verirdi o da üç beş defa okurdu..

Yetmedi: Bakkal’a gider, ekmeğe sarılır girdiği evde bir daha okunurdu..

İzmir Balçova’ya kaplıca tesisleri yapılacak diye Vali Hüseyin Öğütçen ‘le bir röportaj yapmıştım, Aylarca konuşulmuştu..

Aynı yıllarda yine Balçovaya teleferik yapılacak diye bir haber yapmıştım aylarca konuşulmuş, bir çok insan o gazete haber kupürünü keserek duvarına asmıştı..

Böyle bir okuyucu var iken : 2017 yılına geldiğimiz de okumayan, okumaya ilgi duymayan, okumayan- yazmayan bir toplumla karşı karşıyayız..

Türkiye’nin birinci sorunu bana göre: Okuma yazması olmayan toplumdur..

Türkiye deki birinci hastalık : Telefon ve internetle oynama hastalığıdır..

Böyle bir toplumum içinde : Böyle bir dergi çıkarmak alkışlanması gereken bir konudur..

Bu sebeple Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt ‘ın şahsında yönetim kurulunu, Kahramanmaraş üyelerini canı gönülden kutluyorum..

Ne diyelim 2018 yılında okuma yazma öğrenen Kahramanmaraşılarla yeni Edik Dergileri çıkarmaları dileği ile iyi günler diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co