Eczacılar Odası Aidatları İyileştirilecek

Eczacılar Odası Aidatları İyileştirilecek

Eczacılar Odası Aidatları İyileştirilecek
KAHRAMANMARAŞ/ 14. Bölge Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Adayı Arzu Arık Tanır ,” göreve geldiğimiz de Eczacılar Odası aitatlarını iyileştireceğiz,” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesine bir açıklama yapan Başkan Adayı Tanır : “ Bizler, kutsal olan mesleğimizi her türlü olumsuz koşullarda dahi büyük bir özveriyle icra etmeye çalışmaktayız. Bu olumsuz koşulların bizler için en hayati olanı şüphesiz eczane ekonomilerinin gün geçtikçe kötüye gitmesidir. Bu durumu olabildiğince düzeltmek için elimizden gelen tüm çabayı göstermeliyiz.

orta-toplu-resim2

Arzu Arık Tanır : “ Eczanelere yönelik ekonomik katkı sağlamak amacıyla, kurulacak olan DAĞITIM KOMİSYONU vasıtasıyla dağıtıma tabii reçetelerin ve üniversite bürosuna dağıtılmak amacıyla gelen diğer reçetelerin eczaneler arasında eşit, adil ve şeffaf bir şekilde dağıtımı sağlanarak sadece belirli eczanelere değil tüm eczanelerimize yönelik ekonomik iyileştirme sağlanacaktır.
Bu komisyon aracılığı ile üst limit esaslı sıralı reçeteler için limitler, şehrimizde çıkan reçete sayısına, tutarlarına ve bölgesel farklılıklara göre tekrar gözden geçirilerek eczacılarımız için ekonomik kazanımlar azami seviyeye çıkarılacaktır.
Eczacılarımızın karşılaştığı reçete kesintileri eczane ekonomilerini olumsuz etkilemektedir. SUT komisyonumuz aracılığıyla ve meslektaşlarımıza sağlayacağımız profesyonel hukuki destek ile bu kesintilerin önüne geçilecektir.

Baskan Adayi Resmi - Kopya
SUT KOMİSYONU’muz reçete başına alınan hizmet bedellerinin arttırılması ve reçete ya da ilaç başına meslek hakkı verilmesinin protokole eklenmesi konusunda TEB düzeyinde aktif çalışmalar yürütecektir. Benzer şekilde ticari iskontoların tekrar kazanımı için TEB bünyesinde bir çalışma yapılması için girişimlerde bulunulacaktır.

Ayrıca, eczacılarımıza ekonomik kazanım sağlamak amacıyla oda aidatları ile sıralı ve dağıtıma tabii reçetelerden alınan katkı payları da azaltılacaktır. Yıllık 770,25 TL olan oda aidatları 9 çarpandan hesaplanarak 462,15 TL’ye düşürülecektir. C grubu reçetelerden alınan katkı payı %1 den %0.75’e düşürülecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co