Eczacılar duyarlı iptal

Eczacılar duyarlı iptal

14. Bölge Kahramanmaraş Eczacı Odası Yönetim duyarlı davrandı..

“Hafta etkinliklerimizi iptal ettik”

 

KAHRAMANMARAŞ/ 14. Bölge Kahramanmaraş Eczacı Odası Yönetim kurulu Başkanı Ecz. Mustafa Hüdayioğlu: Manisa Soma da ki Maden kazası sebebi ile etkinliklerimizi ve konseri iptal ettik, Piazza da bir hafta sağlık taraması yapacağız,” dedi.

ec (4)

14 Mayıs Eccacılık Haftası kapsamında bir çok etkinlik yapacaklarını ancak elim kaza sonucu bunları iptal ederek, sağlık yaşam için , Kahramanmaraş Devlet Hastanesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Hastaneler Genel sekreterliği ile ortaklaşa kan tahlili, tansiyon ölçme ve obezite ile mücadele konusunda etkinlik yaptıklarını söyledi.

14. Bölge Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Hüdayioğlu: “ 14 Mayıs Eczacılık Haftası kapsamında bölge eczacı odamız tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden bir tanesi de Piazza AVM de “Sağlığınız için buluşuyoruz, sloganıyla 60 Cezacımızın görev alacağı kan şekeri, Tansiyon ve vücut kitle indeksi ölçümlerini yapılacağı standılar oluşturulmuştur.

Hüdayioğlu: “ Bu stantlarda talep eden herkesin kan şeker , vücut kitle indeksi , tansiyon ülçümleri yapılarak bu konularda eczacı danışmanlığında çeşitli buröşürlerle bilgilendirmeye sağlık alanında bilinçlendirmenin artması hedeflenmektedir. Bu etkinliklerin amaçlarından biri de eczacının en yakın sağlık danışmanı olduğunu anımsatmaktadır. Aynı zamanda il sağlık Müdürlüğü, ve Kamu Hastaneleri Birliğinin destekleri ile açılan Standlarda organ bağışı , sigoara bırakma , diyabet , hipertansiyon obezite ve akıcı ilaç kullanımı ile ilgi bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu konuda bizlere destek veren özellikle Selçuk Ecza Deposu Başta olmak üzere omron’a Roche’a İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Birliği ve Piazza AVM yetkililerine teşekkür ediyorum,” dedi.

ec (3)

ACIMIZ BÜYÜK 282 CAN GİTTİ

Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Hüdayioğlu : Manisa Somada meydana gelen Maden kazasında ölen 282 kardeşlerimize Allah ‘tan rahmet diliyorum.. Bu sebeple Arsan da yapacağımız geceyi iptal ettik, sadece 14 Mayıs 18 Mayıs arası Piazza da etkinliğimiz devam edecektir,” dedi.

ec (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co