Dut’un Faydaları !

Dut’un Faydaları !

Dut’un Faydaları !

35 yıl önce başlayan bizdeki dut sevgisi : Sonunda kitap olarak yayınlamamızla merdivenin birinci basamağını çıkmış olduk..

Geçtiğimiz hafta basılan ,” Dut’un Faydaları “ isimli eserimizi ilk okuyan, Dr.Oğuz Pazöz, tebrik etti, bunu gazetede de yayınlayın çok kişi okusun diyerek bizlere destek verdi..

Abdulhakim Eren hocam:” Bize 15 adet gönder, maddi desteğimiz olsun dostlara dağıtalım diyerek ilk maddi desteği veren dost oldu.

Allah dostların yokluğunu vermesin, ilk günden bugüne kadar kitabı gören herkes bizlere destek olmak için bir kitap satın alması bizlere umut verdi, bu şehirde kültürün ölmeyeceğini gösterdi..

Aksu televizyonundan Nesibe aplamız bizleri arayarak önce hayırlı olsun dileklerini iletti, sonra Kameraman gönderiyorum, bir haberini girelim diyerek destek verdi..

İHA Kahramanmaraş Muhabiri Muhammed Özel arkadaşımız dün haberi yapıp servise koyması ile birlikte ilk gözüme çarpan internet siteleri ise şunlar oldu.

www.iha.com.tr , www.milliyet.com.tr, www.hurriyet.com.tr. www.yinemadya.com ,www.songundem.com ,www.cevaplio.com ,www.sanalbasın.com , www.linkza.net , www.erbaadan.com, www.emegedyasi.com  www.kadinhaberleri.com , www.haberim46.com , www.kitap.ihaledanismani.com , www.qanel,yenieklenen.com ,www.kahramanmaras.haberler.com..www.kahramanmarasgazetesi.com.tr, www.maraskimlik.com, marasozgurhaber.com, www.marasgundem.com , www.kanalmaras.com ,www.habermerkezi46.com ve ismini yazamadığım yüzlerce internet haber sitesi..

Hepsine teşekkür ediyorum..

www.google.com.tr ‘e  “ Dut Sevgisi Kitap Yazdırdı- Bekir Doğan “ diye yazdığınızda Kahramanmaraş’ta yayın yapan haber siteleri ve Türkiye genelinde yayın yapan haber sitelerinde haberimizin yayınlandığını göreceksiniz.. hepsine teşekkür ediyorum..

Haberimizin internet haber sitelerine düşmesi üzerine, Facebook da paylaşmamız yayınlanması ile  telefon açan veya mesaj gönderen dostlara teşekkür ediyorum..

Bunun kağıdı var, Matbaa baskı masrafı var, 35 yıllık bir emek var, bu kadar güzel esere maddi katkı verelim diyerek destek olan, 35 yıllık emeğe saygı gösteren can dostlara teşekkür ediyorum..

Haberimizi kullanan Kahramanmaraş basın’ına ve gazetelerimize, internet sitelerimize gönülden teşekkür ediyorum..

Elime ulaşan gazetelere bakıyorum: Bugün Gazetesi, Yorum Gazetesi, Manşet Gazetesi, Memleket Gazetesi, Medya Gazetesi, Özgür Haber Gazetesi , Kimlik Gazetesi, Kahramankent gazetesi ve ilçelerimizde yayınlanan diğer gazetelerimiz..

Gazetelerimizin, İnternet sitelerimizin isimini yazıp yazmamak da tereddüt ettim.. çünkü ismini yazmadığımız arkadaşımız kırmaktan korktuğum için, ancak google den göre bildiklerim bunlar.. Türkiye’mizin diğer illerinden yayın yapan internet sitelerinin isimlerine baktım 100’ün üzerinde hepsini yazma imkanım yok bizi bağışlasınlar diye düşünüyorum…

Bir ilin kalkınmışlığının ölçüsü : Gazete okuma, kitap okuma, Dergi Okuma, oranı Sanat ve Kültüre verdiği değer ile ölçülür..

Bu bağlamda: Alkış Dergisi ve Dr. Oğuz Paköz’ü kutluyorum, Kahramanmaraş kültür ve sanatını yaşatmaya çalışıyorlar..

Yaşar Alpaslan hocam ise : Son dönem verdiği eserlerle Kahramanmaraş ‘ta kültürü bana göre zirveye çıkarmıştır..

Şiir kitapları, Edebiyat kitapları, hikaye ve öykü kitapları yazan şehrimizin güzel kalemleri yayında bizim ki işte öyle bir şey !..

Bizim yaptığımız: “geçmişte, Ansiklopedi ve ilimizle ilgili kitaplara katkı vermekle başlayan serüven, “ Dergi yayıncılığı, Osman Sayın, Türkmenler, Basın’a Sansür, Dut’un Faydaları kitapları ile buna bir nebze olsa, kültür yemeğine tuz atmak olarak görüyorum..

Yayına hazırladığım, kaynak bulursam bastıracağım Şiir kitabım ise dutun devamı olacaktır.

Kahramanmaraş’ta bugün gazetesi, Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesindeki köşemizle şehrimiz insanına yararlı olmaya çalışıyorum..

5-10 TL vermek  bir insanı fakir etmez, yada vermemekle de  zengin olunmaz, bir kitap alarak yazara verilecek destek ise bundan sonra çıkacak kültür eserlerinin teminatı olacaktır.

Yazara teşekkür: onun bir kitabını satın almakla olur !..

Kahramanmaraşlı okumalı, Yazmalı, Okuyan Yazan Kahramanmaraşlı yedi güzel adamına,  yetmiş güzel adama daha ilave edilmelidir.

Şiir yazanın şiir kitabını, edebiyat yazanın edebiyat kitabını ilim adamını ilim kitabını satın alarak mutlaka destek verilmelidir..

Okumalıdır diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co