Dürüst siyaset yapılmalı

Bu haber 06 Kasım 2018 - 10:46 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

Son yıllarda yapılan siyaset biraz ahlaklı olmuyor. Özellikle adaylar belirlendikten sonra aday olamayanlar aday olanlarla ilgili çeşitli söylemlerde bulunuyor. Buda hiç ahlaklı olmuyor. Bu seçimde Yapılan siyasette ahlaklı olmalı. Aday Adayları birbirinin açığını aramamalı. Birbirini kötülememeli. Taraftarları birbirine saldırgan ifadelerde bulunmamalı. Hepsi kardeşlik duyguları içerisinde siyaset yapmalı. Hepsinin ortak amacı Kahramanmaraş’a veya ilçesine en iyi nasıl hizmet ederim olmalı. Kahramanmaraş’ı nasıl ileri taşırım. Bölgenin en gelişmiş şehri nasıl yaparım demeli. Akıllarında bu olmalı. Bu benim aday, mutlaka bu olmalı mantığından vazgeçilmeli.

Sucu, bucu olmamalı. Tek amacı şehre hizmet olmalı. Davasına sahip çıkmalı, şehrine sahip çıkmalı. En iyi hizmeti nasıl getiririz diye çalışmalı. Adaylık müracaatının son gününden sonra, fitne, iftira ve dosya işleri tavan yapmamalı. Aday açıklandığı gün tercih edilmeyen adaylar hemen ortadan kaybolup tercih edilen Adayla ilgili sağda solda konuşmamalı. Veya taraftarları aracılığı ile iftira ve karama kampanyasına yapmamalı. Düşmanca tavırlar sergilememeli. Hemen karşı tarafa gidip kendi partisinin adayının açığını vermemeli. Açıklanan adayın etrafında toplanıp. Adaya destek olunmalı. Güzel fikirleri ile şehri geliştirecek projeleri varsa adaya söylemeleri ve bu projenin hayata geçirilmesine destek vermeli.

Adaylık başvuruları başlamadan küçük hesap peşinde olmamaları gerekir. Küçük hesap peşinde olanlar bu şehre bir katkı sağlayamaz. Kendisine ve şehrini de zarar verir. Birlik ve beraberlik içerisinde olunmalı. Her parti Belediye başkan adayını açıkladıktan sonra açıklanan adayla beraber gece gündüz demeden çalışmalı. Eğer bu dava işi ise tüm aday adayları davasına sahip çıkmalı. Açıklanan adayı yüzüstü bırakıp gitmemeli. Davasına sahip çıkmayan, şehrine, ülkesine sahip çıkamaz. Parti içindeki hiziplikler, gruplaşmalar bitirilmeli. Kendi içlerindeki hesaplaşma seçim üzeri olmamalı. Türlü türlü oyunlara girilmemeli. Bu şehre yönetmek isteyen adaylar, bütün bu yazdıklarımı okuyup, düşünsünler ve ben nasıl bir aday olmalıyım diye bir gece oturup bu işe kafa yorsunlar. Şehri yöneltmeye talip olanlar, başkan olduklarında yaptıkları işlerle ilgili mahşer yerinde hesap verecekler. Bunu unutmamaları gerekir.

Dinimizde gıybetin ve iftiranın ne kadar büyük bir günah olduğunu unutmasınlar. Son olarak sizlere Kahramanmaraş Siyasetinde Önemli bir isim olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın şu cümlesini hatırlatmak isterim: “ Her kim kendi siyasi ikbalini davasının üstünde görüp, bir başka yol arkadaşına iftira atıyorsa Allah’ın ve meleklerinin laneti onun üzerine olsun” Mahir Ünal. Bu cümlede unutulmamalı. Tüm aday adaylarına tavsiyem budur. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor. Adaylara başarılar diliyorum.

Niyazi Karaniyazikara@kahramanmarasgazetesi.com.tr