Dünya çok küçük

Bu haber 30 Temmuz 2018 - 9:51 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Dünya çok küçük kıymetli okuyucularım; insanların bir gün bir yerde mutlaka karşılaşması mümkünse, dünya çok küçük, karşılaşmasının mümkün olmayacağını savunan biri varsa ki; mümkün değil onun için dünya büyük… Hani; bir atasözümüz var! “Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur.” İnsanlar; dağlar ve cansız varlıklar gibi hareket etmeyen bir varlık değildir. İnsanlar birbirinden ne kadar uzak olsalar da görüşmeleri kopmuş, telefonlar değişmiş, izler kaybolsa da günün birinde inanın ki; karşılaşabiliyor.
Veciz atasözümüz “Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur.” Bir kez daha yaşadım. Tahmini 25 yıl kadar önce “Türkiye Gazetesi Bölge Temsilciliği” görevinde bulunduğum yıllar işimiz gereği mülki amir, emniyet, jandarma, sair birim amirleri ile sık görüşme imkânımız oluyor. O yıllar Elbistan Jandarma Karakol Komutanı olan civan gibi üsteğmen İsmail Sungur vardı. Tabii biz İstanbul’a hicret ettik, cep telefonu çok yaygın değil bağlantımız koptu.
Geçtiğimiz günlerde çalıştığım işyerine bilvesile bir müşteri geldi. Diğer şubenin satışı olan ürünü almaya gelmişti. Öyle ki; bir an önce alıp gitmek istiyor. Prensipli biri olduğu her halinden belli… Tabii bendeniz bir ikramda bulunmadan gönderme niyetinde değilim. Başarılı da oldum. Oturdu sohbet ediyoruz. Malum tanışma önce nerelisinden başlar. Bizim Elbistan Kahramanmaraşlı olduğumuzu öğrenince Afşin ve Elbistan’da asker olarak görev yaptığını söyleyince Afşin’de görev yapan bir civan, vatan sevdalısı o günde üsteğmen olan Ziya Çelikateş’i tanırmısınız diye sorunca tanıdığını söyledi. Sohbet arasında Elbistan’da bulunduğum yıllarda Elbistan’da olduğunu söyleyince, oturduğum yerde şöyle bir geriye yaslandım. Siz Jandarma Karakol Komutanı değil misiniz diye tebessüm edince; şaşırdı Türkiye Gazetesi Temsilcisi hatırladınız mı? İhlas’ mı diye şaşkın bir ifadeyle mırıldandı. Tabii ki; hasret kucaklaşması, işi olduğundan kısa bir sohbetimiz oldu. İnşallah emekli olmadınız değil mi? Neden inşallah diye dediğimi merak eden okuyucularım olur. Çünkü! Daha hizmet edecek yaşta ve enerjik de, kurmay albay olmuş lakin bir dokundum bin ah işittim! Rütbeler sökülmüş, Ergenekon davasıyla cezaevinde kalmış, gazi olmuş ve çileli yıllar…
Kendisini tutuklayan savcıların şu an FETÖ davasından cezaevinde olduğunu belirtirken biraz rahatlık halini görüyorum. Lakin “inşallah emekli olmadın” sualimin cevabı; geçtiğimiz hafta, görüştüğümüz gün “ bugün emeklilik için dilekçe verdim.” Cevabına sadece” inşallah kabul görmez.” Diyebildim. Birlikte hayırlısı olsun temennileri ile karşılıklı telefonlar alındı. Eski günleri yâd etme, görüşme temenni ve duasıyla vedalaştık.
Vatan sevdalısı yiğitlerin çalışabildiği kadar görevinin başında olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
Vatan sevgisinin, iman esası olduğu hadis-i şerifini dimağlarına nakşetmiş bir gençliğin yetişmesi için kaybedecek dakikamızın olmadığı unutulmamalı ve bunun için en üst çalışmaların yapılması elzemdir. Böyle bir gençliği ayakta tutan, aziz milletimiz yeni ufuklara yelken açacaktır inşallah…
Muhabbetlerimle…

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.