Dulkadiroğlu’nun Kırsal Mahallelerde bahar temizliği başladı

Dulkadiroğlu’nun Kırsal Mahallelerde bahar temizliği başladı

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, köyden mahalleye dönen kırsal bölgelerde bahar temizliğine başladı.
Temizlik konusunda ilklerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, kırsal mahallelerini bahar temizliği ile yaza hazırlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil temizlik ekibiyle mahalleleri baştan sona temizleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, aynı işlemi tüm mahallere uygulamayı hedefliyor.
Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da temizlik konusunda ki hassasiyetlerini vurguladı.
Şehir merkezinde uyguladıkları yeraltı çöp konteynırı sisteminin Türkiye’ye örnek olduğunu hatırlatan Başkan Okay, kırsal mahallelerde başlattıkları çalışmaların da aynı öneme sahip olduğunu söyledi.

DULKADİROĞLU'NDAN KIRSAL MAHALLELERE BAHAR TEMİZLİĞİ (4)
Temizlik konusunda çok hassas olduklarını kaydeden Başkan Okay, “Tüm hizmetlerimizi ‘Temiz ve Yaşanabilir Bir Dulkadiroğlu’ sloganıyla büyük bir hassasiyetle yürütüyoruz. Bizim için temizlik en hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Bu kapsamda bölgemizde farklı hizmetlere imza attık” diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de temizlik konusunda değişim ve dönüşüm başlattık. Bu kapsamda bahar dönemini en iyi şekilde değerlendirerek kırsal mahallerimizi temizlemeye başladık. Geçtiğimiz yıl yaptığımız sokaklarımız ve ana yollar başta olmak üzere kırsal mahallelerimizi karış karış temizliyoruz. Şehir merkezindeki vatandaşımıza ne hizmet sunuyorsak, kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza da aynı hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz bu güne kadar Dereli, Sarıkaya, Göllü, Ulutaş, Ayaklıcaoluk, Gaffarlı, Kozludere, Dereköy, Yusufhacılı ve Peynirdere mahallelerimizde çalışmalar yaptı. Bundan sonraki süreçte de diğer kırsal mahallerimizde temizlik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co