Dulkadiroğlu’ndan modern çöp konteynırı

Dulkadiroğlu’ndan modern çöp konteynırı

Temizlikte adeta devrim yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, yeni sistemlerini basına tanıttı.
Asansörlü yeraltı çöp konteynır sistemi, kırsal alanlar için özel temizlik araçları ve mobil temizlik ekipleri derken Dulkadiroğlu Belediyesi temizlik konusunda bir ilke daha imza attı. Eski tip çöp konteynırlarını değiştiren Dulkadiroğlu Belediyesi, yerine çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçecek, ayak pedallı ve kapaklı yeni sistemini getirdiğini açıkladı.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın geçici hayvan pazarında düzenlediği basın toplantısı ile tanıtımı yapılan sistemin çöp toplama sisteminde eskiye nazaran daha verimli olacağı kaydedildi. Başkan Okay, temizlik konusundaki hassasiyetlerine dikkat çekerek bölge için verimli olacak tüm sistemleri kullanmaya özen gösterdiklerini anlattı.
Başkan Okay, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Tertemiz bir Dulkadiroğlu sloganıyla başlattığımız çalışmalar çerçevesinde bölgemizde bu konuda adeta devrim yaptık. Tüm Türkiye’ye örnek olan ve bir çok belediyenin talip olduğu asansörlü yer altı çöp konteynır sistemimizi ilçemizde yaygınlaştırmayı sürdürüyoruz. Bunun yanı karsal mahallelerimizde dahil olmak üzere tüm bölgemize çöp konteynırlarıyla adeta bir ağ ördük. Metal sistemde olan bu çöp konteynırlarımızı yeni bir sistemler değiştirmeye başladık. Ayak pedalıyla kapağı açılan ve görsel olarak daha şık duran bu sistemimizi bölgemize yayacağız. Temizlik konusunda yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”
Başkan Okay, konuşmasının ardından kurban bayramı için hayvan pazarında bulunan vatandaşlara   pay poşeti ve kesim önlüğü dağıttı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co