Dulkadiroğlu’nda yaz bir başka güzel

Dulkadiroğlu’nda yaz bir başka güzel

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yaz tatili boyunca hizmet veren geçici yüzme havuzu, düzenlenen kapanış töreniyle sezonu tamamladı. Başkan Okay, bölgeye kalıcı yüzme havuzları yaptıklarının müjdesini vererek başarılı öğrencileri ödüllendirdi.
Sosyal ve kültürel projeleriyle dikkat çeken Dulkadiroğlu Belediyesi, yaz ayları boyunca bölgesinde hizmet veren geçici yüzme havuzu etkinliklerinin kapanış törenini yaptı. Yüzmeyi öğrenen ve kendi aralarındaki yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülünü Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay verdi.

dulkadiroglunda-yaz-bir-baska-guzel-6
Ödül töreninde konuşan Başkan Okay, onlarca öğrencinin yüzme öğrendiğini ve başarı elde ettiği hatırlatarak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Çocuklarımızın yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için her yıl olduğu gibi bu yıl da geçici yüzme havuzu kurduk. Yaz tatilinin girmesiyle bölgemizdeki çocukların faydalanması amacıyla geçici yüzme havuzunu Doğukent’e kurduk. Malum okulların açılmasına kısa bir süre kaldı. Bu nedenle yüzme faaliyetlerimize önümüzdeki yıla kadar ara verdik. Yaz ayları boyunca çocuklarımız burada hem yüzme öğrendiler hem de boş vakitlerini değerlendirdiler. Şuan burada onlarca çocuğumuzun yüzme öğrendiğini görüyoruz. Bu bizim için çok önemli. Bu tablonun daha da gelişmesi için bu yıl bir çalışma başlattık. Şuanda yarı olimpik bir yüzme havuzunun inşaatı devam ediyor. Yine bölgemize büyük bir kapalı yüzme havuzu yapmak için de çalışmalara başladık. Çocuklarımızın başarılı birer sporu olması bizlere gurur verir.”
Başkan Okay’ın konuşmasının ardından yüzme öğrenen çocuklar özel bir gösteri yaptı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co