Dulkadiroğlu’nda Aşure Kazanı birlik ve beraberlik için kaynadı

Dulkadiroğlu’nda Aşure Kazanı birlik ve beraberlik için kaynadı

Dulkadiroğlu Belediyesi Küçük Sanayi Sitesi’nde aşure etkinliği düzenleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Sosyal ve kültürel etkinliklerini tüm hızıyla sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, muharrem ayı nedeniyle Küçük Sanayi Sitesi’nde aşure programı organize etti. Muradiye, Hafız Ali Efendi ve Büyük Sanayi caminin yanı sıra Karacasu Kampüsünde de aşure kazanları kuruldu. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Cuma namazı sonrası vatandaşlara bizzat aşure ikramında bulunurken, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

dulkadiroglunda-asure-kazani-birlik-ve-beraberlik-icin-kaynadi-7
Özellikle son günlerde artan terör olaylarına ve FETÖ terör örgütüne karşı Türk milletinin bir ve beraber olması gerektiğini söyleyen Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Muharrem ayı dolayısıyla bölgemizin ekonomisine katkı sağlayan Küçük Sanayi Sitemizde aşure etkinliği düzenledik. Kültürel zenginliğimizin de bir yansıması olan aşurenin, bölgemize ve ülkemize bereket getirmesini diliyorum. Ülkemiz bir çok iç ve dış etkenle mücadele etmektedir. Bu gibi etkinliklerde ülkemizin birliği ve dirliği konusunda mesaj vermeyi de arzu ediyoruz. FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında adeta vücut bulan 15 Temmuz ruhunu bu etkinliklerimizle yaşatmaya ve yansıtmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle bir kez daha tüm hemşerilerimizin mübarek Muharrem ayını kutluyorum.”
Aşure programına; Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

dulkadiroglunda-asure-kazani-birlik-ve-beraberlik-icin-kaynadi-4

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co