Dulkadiroğlu Savruk Şelalelerini temizledi

Dulkadiroğlu Savruk Şelalelerini temizledi

Dulkadiroğlu ilçesinin en uç sınır noktasında bulunan ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken Savruk Şelaleleri Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından düzenli olarak temizlenerek yerli turizmin hizmetine sunuluyor.
Dulkadiroğlu Belediyesi’nin en uç hizmet noktalarından olan Kısık Vadisi Savruk Şelaleleri, doğal güzelliğiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Bu doğal güzelliği korumak için yoğun bir çaba gösteren Dulkadiroğlu Belediyesi, çevre düzenlemesini yaptığı şelalelerin temizliğini de düzenli olarak yapıyor.
Dulkadiroğlu Belediyesi, yaz aylarında yoğun şekilde ziyaret edilen ve aşırı çevre kirliliği oluşan şelalelerde temizlik tedbirlerini artırdı. Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı mobil temizlik ekiplerinin düzenli çalışmalarıyla doğa harikası alan çevre konusunda koruma altına alınırken, belediyeden yapılan yazılı açıklamayla ziyaretçilerde uyarıldı. Bölgenin temiz kalması için alanı ziyaret eden vatandaşların daha dikkatli olması gerektiği ifade edilen yazıda şunlar yer aldı: “Dulkadiroğlu Belediyemizin en uç hizmet noktalarından olan Savruk Şelaleleri’nin doğal güzelliğini korumak için gerekli tüm çalışmaları büyük bir hassasiyetle gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın bu anlamda bizlere destek olması ve doğal güzelliği korumak adına bizlere yardımcı olmalarını diliyoruz. Çevremizi kirletmeden doğal güzelliği koruyarak gezintilerimizi yapmalıyız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co