Dulkadiroğlu ilkokulu öğretmen ve öğrencilerinden ” Vefa Örneği”

Dulkadiroğlu ilkokulu öğretmen ve öğrencilerinden ” Vefa Örneği”

Dulkadiroğlu ilkokulu öğretmen ve öğrencilerinden ” Vefa Örneği”

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlkokulu öğrencileri, Rıdvan Hoca ve  Sütçü İmam kabri ile Kahramanmaraş Şehitliği’ni ziyaret ederek dualar okudular.

dulkdairoğlu ilk (3)

Dulkadiroğlu İlkokulu’nun öğrencileri Okul Rehberlik Alan Öğretmeni Oktay Özyümlü ve Sınıf Öğretmeni Serkan Döş denetiminde Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) kapsamında  ayın değeri olan “VEFA” değeri doğrultusunda Kahramanmarş’ın Kurtuluşunda önemli role sahip olan Rıdvan Hoca, Sütçü İmam ‘ın mezarlarını ve Şehitliği ziyaret ederek dua ettiler.

dulkdairoğlu ilk (2)

Okul Rehberlik Alan Öğretmeni Oktay Özyümlü; “Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda önemli  role sahip olan Rıdvan Hoca, Sütçü İmam ve tüm şehit ve gazilerimize karşı ne yapsak da vefa borcumuzu ödeyemeyeceğimizi; öğrencilerimizin mezarlığa gelerek duada etmelerini ve bu vatanın kolay kazanılmadığını bir kez daha anlamaları ve bu konuda bilinçli olmalarını amaçladıklarını” ifade etti.

dulkdairoğlu ilk (1)

Öğrenci velileri ve mezarlıkta bulunan vatandaşlar tarafından da oldukça beğeni toplayan bu projenin okulun bütün öğrencilerini kapsayacak şekilde devam ettirilmesi vatandaşlar tarafından dile getirildi. Ziyaretlerden sonra öğrenciler tekrar okula getirildi ve öğrenciler sınıf arkadaşlarını da gezi ile ilgili bilgilendirdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co