Dulkadiroğlu İlçesi Bayan Çiftçileri Teknik Gezide

Dulkadiroğlu İlçesi Bayan Çiftçileri Teknik Gezide

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR  işbirliğinde düzenlenen ” Ceviz Yetiştiriciliği Eğitim Kursu”na katılan çiftçi bayanların modern ceviz bahçelerini yerinde görerek incelemeler yapmaları amacıyla Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri tarafından, Çağlayancerit’e teknik gezi düzenlendi.

Gezi programında; Çağlayancerit İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılan ziyaretin arkasından kursa katılan bayan çiftçilere Çağlayancerit’te kurulan modern ceviz bahçeleri gezdirildi. Ceviz yetiştiricileri ile yapılan görüşmelerde bahçe sahiplerinin ceviz ağaçlarına yaptıkları bakım işlemleri ve uyguladıkları teknik yöntemler yerinde anlatılıp gösterildi.

Yapılan teknik geziye Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref YURDAGÜL, Çağlayancerit İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail KIRAÇ ve teknik personeller ile kursiyer bayan çiftçiler katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co