Dulkadiroğlu ilçe personellerine yangınla mücadele eğitimi

Dulkadiroğlu ilçe personellerine yangınla mücadele eğitimi

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Temel Yangın Güvenliği Eğitimi ve Yangın Tatbikatı yapıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, toplumda yangın ve yangın ile mücadele konularında farkındalık edindirmek amacıyla, tüm kamu ve kamu kuruluşlarında yapılan “Temel Yangın Güvenliği Eğitimi” ve “Yangın Tatbikatı” Dulkadiroğlu İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül;  Müdürlüğümüzde yangın güvenliği eğitiminin ve yangın tatbikatının yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek  “ Yangın ve yangınla mücadele konusu gerek iş güvenliği gerekse insan ve çevre güvenliği bakımından en önemli konulardan biridir. Bu konuda herkes az çok bilgi sahibi olsa da bu eğitimle beraber küçük ama önemli detaylar olduğunu, basit dikkatsizliklerin ağır bedelleri olduğunu, gerçek anlamda çok ciddi bilgi eksikliğimiz olduğunu fark ettik. Eğitimi veren itfaiyeci arkadaşlara ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına teşekkür ederiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli itfaiye Ekibi Yetkilileri Sinan Kiraz ve Hasan Biber tarafından, itfaiyenin görevleri, yanma nedir, yangın nedir, yangın çıkış sebepleri, yangın yerindeki tehlikeler, yangın ile mücadele tehlikeleri konularında bilgi verilerek yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co