Dulkadiroğlu ilçe kongresi

Dulkadiroğlu ilçe kongresi

Dulkadiroğlu ilçe kongresi

Ömer Oruç Bilal Debgici

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçesi 1. Olagan genel kurulunu yaptı..

Atanmış başkan Ömer Oruç Bilal Debgici, seçilmiş başkan olarak güven oyu aldı ve yoluna tam gaz devam ederken, 2015 de Milletvekilliği seçiminde Türkiye de birinci ilçe olmak istediklerinin söyledi.

Gazetecilik mesleğim boyunca : Kongreler bana partinin gücünü göstermiştir..

ANAP: çöküş dönemi, batıpark spor salonunda kongre var dışarıda araç dolu içerde ise kimse yok, bunun üzerine kürsüye gelen Ali Çokuçkun: “ Bizim burnumuz büyüdü !.. kongreye gelirken birer kişi getirsek salon dolardı ama kimseye tenezül etmiyoruz, bu parti burada benim için bitmiştir,” dedi mikrofonu bırakarak çıkıp gitti..

Sonra : ANAP bugün kü hale geldi..

İl ve ilçe kongreleri : Heyecan partinin gücünü gösteri..

Ömer Oruç Bilal Debgici de ve yönetiminde güç ve heyecan gördüm..

En son seçimde Ak Partiye  yüzde 81,55 oy alarak Türkiye de 5. İlçe olan Dulkadiroğlu ilçesi kongresi yapıldı diyemeyiz doğru olan söz bana göre : ak parti gücünü koruyor demek daha doğru olur diye düşünüyorum..

Ömer Oruç Bilal Debgici’in güven tazeleyerek çıktığı kongrede , heyecan vardı hareket vardı.. 2015 ‘e hazırız Kahramanmaraş 8/0 bugünden hayırlı olsun diyorlardı..

Çünkü : Belediye Başkanları, İlçe Başkanları parti yönetimi tam kadro kongrede yerini aldı, birlik ve beraberliğini gösterdi..

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe kongresi öncesin de geçtiğimiz hafta içinde 401 delegeye yemek vererek , atanmış başkandan seçilmiş başkan olmak istediğini belirten belirten başkan Debgici , kongrede salonun içi ve dışının dolması ile moral depolayarak çıktı.

İktidar partisinin kongrelerinde : Göstermelik çiçek gönderilir, salona gelerek göstermelik oturulur , konuşmacı ise alkışlanmadan dinliyormuş gibi yapılır..

Kongre bitince de çin yavrusu gibi dağılma olurdu !..

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanlığı kongresinde ise Heyecan vardı, alkış vardı.. sevgi vardı.. bir birine karşı muhabbet vardı..konuşmalar yerinde idi..

Söz başı gelmişken: Ak Parti ve diğer partilerimize sesleniyorum: Çiçek göndereceklere seslenin lütfen çiçek paralarını KSÜ Vakfına göndersinler.. böylece öğrencilere burs olarak geri çocuklarımıza dönsün diyorum..

Siyaset ince uzun bir yoldur..

Siyaset bir futbol takımı gibi takım oyunu, bir ilçe başkanını veya il başkanının başarılı olması iyi bir yönetime sahip olmasına bağlıdır..

Takım iyi ise başkan başarılı olur..!

Hani bizde bir söz var: “Şıh uçmaz , mürit uçurur !” Bir kişi ne kadar başarılı bir kişi olursa olsun, iyi bir ekibi yoksa hayatta başarılı olamaz..

Özellikle iktidar partisinde il başkanı olacaksın, ilçe başkanı olacaksın, ekibin olmazsa başarılı olman mümkün değil..

Bu bağlamda : Ömer Oruç Bilal Debgici, Kurucu ilçe başkanı olarak atandığında iyi bir ekip kurdu, bugün de yönetimine bakıyorum.. çalışkan fedakar bir ekip ile çalışmak üzere liste yapmış..

Listeye şöyle bir göz atıyorum : Süleyman Şerbetçi, Ali Uysal, Sami Kervancıoğlu, Kamil Gül, Eray Ersoy, Mustafa Çakar, Büşra Karabekiroğlu, Meltem Ermeydan, Burçe Tepe , Mihriban Namlı, Fatma Gül Sular, Seher Amaç Karaaslan, Atilla Gelebek, Ahmet Saka, Murat Süleyman Zülkadiroğlu, Ali Arif Yenipınar, Şahin Avşaroğlu, Muhammed Şirikçi , Durdu Mehmet Yüce, Hacı Ali Gedikbaşı Ünal İnal, Ayhan Purtaş, Mustafa Ali Haydaroğlu, İlyas Çam, Yemliha Özşahan, Kerem Yıldırım Erdoğan Mehmet Tülüncü, Mustafa Karadöl ve Mustafa Yılmaz yönetimde görev aldı.

Bu ekip ilçe başkanının uçurur

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici , bugünden başlayarak gece gündüz çalışarak : elindeki çıtayı aşağı düşürmemek zorunda..

Kendisine tavsiyemiz : ay da bir basın toplantısı ile çalışmalarını ortaya koymalı, 2015 kapısı görüldü.. seçime sayılı günler kaldı, elde yüksek bir çıta var.. yüzde 81,55 gibi çok yüksük bir çıta bunun aşağı düşmemesi gerekir ki hiç olmazsa yüzde 82 lerde durması gerekir onun için Dulkadiroğlu ilçe yönetimi ve başkanı çok zor bir görev aldı..

Çıta yüksek işleri zor, Allah yardımcıları olsun, seçime kadar bir basın danışmanı tutarak çalışmalarını tavsiye ederim..

30 Mart seçimleri öncesinde ki gibi çalışmaları günün güne gazetelere, internette, tv ulaştırmaları gerekir ki kamuoyunda gündemde kala bilsinler diyorum..

Ömer Oruç Bilal Debgici başkan ve ekibine bizden söylemesi …

Çıta yüksek , hedef büyük !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co