Kurban Bayramını Birlikte kutlayalım

Kurban Bayramını Birlikte kutlayalım

Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek

“Kurban Bayramını Birlikte Kutlayalım,”

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,” Yarın kutlayacağımız Kurban Bayramını birlikte kutlayalım,” dedi.

Bugün Arefe günü hacı adaylarımız şu an Arafatta ve öğle vakfeye duracaklar bizde onlarla beraber dua edelim, Allah ülkemize birlik ve beraberlik versin diyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Gazetesine yaptığı açıklamada: “ Bayramı birlikte kutlayalım, birlik içinde olalım, ülkemizin huzur ve selamete ihtiyacı var bugün kardeşliğe ihtiyacımız var, Kurban Bayramınız mübarek olsun,” dedi.

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe  Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kurban Bayramı dolayısıyla gazetemize yaptığı açıklamada.., vatandaşların bayramını tebrik etti.

Bayramların, sevgi ve muhabbet bağlarını güçlendiren, insanları birbirine yaklaştıran ve kardeşlikleri pekiştiren müstesna günler olduğunu ifade eden Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, bizi biz yapan, millet ve ümmet şuuruna eriştiren özel günlerdir. İslam Aleminin de en önemli günlerinden birisi olan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak ülkemizde son dönemde yaşanan terör olayları ve vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizin eksikliği nedeniyle buruk bir bayram idrak edeceğiz. Dilerim ki, bizleri Allah’a yaklaştıran kurban ibadetimiz, ülkemizde akan kanın durmasına vesile olsun. Kurban Bayramı’nda ortaya çıkacak kardeşlik manzarası karşısında birlik ve beraberliğimize kast eden şer odakları, amaçlarına ulaşamayacaklarını anlasın.

Öte yandan manevi değerlerimizin ön plana çıktığı bu güzel bayram günlerinde, paylaşmayı ihmal etmeyelim. Yaşlılarımızı, yetimlerimizi ve yolumuzu gözleyen bekleyenlerimizi unutmayalım. Bizler de Onikişubat Belediyesi olarak, siz saygıdeğer vatandaşlarımız için çalışmaya, hizmet üretmeye ve daha güzel yarınlara ulaşmanıza katkı sunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle acı ve hüzünlerin yerini sevinç ve mutluluklara bırakması temennisiyle, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir bayram diliyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co