Dulkadiroğlu Belediyesi’nden yer altı çöp konteynırı

Dulkadiroğlu Belediyesi’nden yer altı çöp konteynırı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve yönetimi ile birlikte belediye  müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen hidrolik çaklı asansör sistemli yer altı çöp konteynırları vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Temizlik işleri müdürlüğünün yeni uygulamalarından biri olan hidrolik caklı asansör sistemli yer altı çöp konteynırları görüntü kirliliği ve kötü kokuyu azaltmak amacıyla üç farklı bölgede dört adet konteynırların kurulumu yapılmaktadır. Bu sistem dar alanlarda düşey konumda çalışarak tüm evsel atıkların yer altında toplanmasını sağlayarak etrafa kötü koku, çöp sızıntı suyu, sinek ve haşere üremesinin önüne geçmektedir. Yapılan bu yer altı çöp konteynırları isteğe bağlı olarak el değmeden açılıp kapanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

çöp koyterner (9)

Başkan Okay, ‘’Dulkadiroğlu Belediyesi Temizlik İşleri müdürlüğü hizmet sunumunu modernize ediyor. Şehir merkezinde bulunan çöp konteynırların görüntü ve koku kirliliğini ortadan kaldıracak asansör sistemlerini kuruyor. Bu sistemle çöpler geçici olarak yol kenarlarında yer altında muhafaza edilecek. Bu çöp arabaları uyumlu mekanizmaları ile bu çöpleri asansör sistemiyle çıkarıp alacak. Bu uygulamayla birlikte Dulkadiroğlu çarşılarında göze çarpan ve görüntü kirliliği oluşturacak herhangi bir atık görülmeyecektir. Ortak akıl ve iştiraklerle hizmetimize devam edeceğiz. Bu bölgede ilk ve tek olması yönüyle bu hizmeti vatandaşlarımızın kullanımına sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca emeği geçen çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Modern Dulkadiroğlu için hep birlikte çalışmalara devam edeceğiz”  diyerek açıklamalarda bulundu.

çöp koyterner (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co