Dulkadiroğlu Belediyesi asfaltta rekor kırdı

Dulkadiroğlu Belediyesi asfaltta rekor kırdı

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, Karaziyaret mahallesinde asfalt dökülmesi ile 2015 yılı için 1 milyon metrekare asfalt hedeflemiştik, ekiplerimizin özverili çalışması ile 1 milyon 500 bin metre kare olarak bir rekora imza attık” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ‘Vatandaşımızın ayağını çamurdan keseceğiz’ sloganı ile kilit parke ve asfalt çalışmalarına başladıklarını,2015 yılında ise 1 milyon 500 bin metre kara asfalt dökerek bir rekora imza attıklarını, ” söyledi.
Dulkadiroğlu Belediyesi olarak 2015 yılı çalışma takvimimizi hazırlarken, hedefimizde 1 Milyon Metre kara asfalt yol yapmak vardı Mayıs ayı itibarı ile 1 milyon metre kare asfalt dökeceklerini taahhüt eden Başkanı Necati Okay, altı aylık süre içerisinde 1 milyon 500 bin metre kare asfalt ile projenin tamamlandığının vurguladı.
İlk olarak Egemenlik mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalarla, 1 milyon metre kare asfalt hedefinin startını verdiklerini kaydeden Başkan Okay, Karacasu Karaziyaret mahallesinde yapılan çalışmalarla hedefin tamamlandığını ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü :
“Asfalt sezonunun artık sonuna geldik. Seçim sürecindeki en önemli vaatlerimizden bir tanesinin de ‘vatandaşımızın ayağını çamurdan kesmek’ olduğunu açıklamıştık. 1 milyon metre kare olan hedefimizi 1 milyon 500 bin metre kare asfalt olarak tamamladık. Taahhüdümüzün yüzde 50 fazlasıyla vaadimizi yerine getirmiş olduk. Asfalt konusunda Mayıs ayı itibari ile bir hedef belirlemiştik. Hedefimizin yüzde 50 daha fazlasını yaparak 1 milyon 500 bin metre kare asfalta ulaştık. Mahallelerimizin tüm sokak araları, kenar mahallelerimiz ve sanayi tesislerindeki ara yollarımızı elimizden geldiğince daha iyi hale getirmeye çalıştık. Özellikle ara mahallelerimiz asfalt konusunda çok büyük sorunlar yaşıyordu. Bu projemiz ile yol standardını yüzde yüz olarak değiştirmiş ve çözülemez denen sorunları ortadan kaldırmış olduk. Çok dar olan ve asfalt dökülemez denen ara sokaklara dahi asfalt döktük. Uzun süredir asfalt bekleyen bölgelerimizi kısa sürede asfaltla buluşturduk. Tüm bu çalışmaların sonunda hedefimiz olan 1 milyon metre kare asfalt projesini, 500 bin metre kare daha artırarak hedefimizi tamamlamış bulunmaktayız. Her şeyin en iyisine layık olan halkımıza böyle güzel bir hizmeti sunduğumuz ve Dulkadiroğlu ilçesinde ki vatandaşların ayağının çamura değmeyeceği için çok mutluyuz. Çok şükür taahhüt ettiğimiz vaadimizi yerine getirdik. Eksik kalan ve onarılması gereken yerlerle ilgili çalışmalarımız devam edecek. İklimin el verdiği sürece ekiplerimiz bölgemizdeki alt yapı çalışmalarını devam ettirecekler.” Dedi.
Konuşmasının ardından 1 Milyon 500 bin metre kare asfalt döküm işleminin sonunu kendi eliyle gerçekleştiren Başkan Okay, bu hedefin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Dulkadiroğlu Belediyesi personeline ayrıca teşekkür etti.
 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co