Dulkadiroğlu 3 Bin 500 iş yerini denetledi

Dulkadiroğlu 3 Bin 500 iş yerini denetledi

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, kapanan belediyelerden devredilen iş yerlerini denetleyerek güncelledi. Bu güncelleme kapsamında 3 bin 500 iş yeri denetlenerek sağlıklı hizmetin yürütülmesine katkı sağlandı.
Her alanda olduğu gibi ruhsat ve denetimde de titiz bir çalışma ortaya koyan Dulkadiroğlu Belediyesi, İl Özel İdare, Kahramanmaraş Belediyesi ve Karacasu Belediyesi çerçevesinde devredilen işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını güncelleyerek denetledi.

İş yeri bakımından önemli bir yoğunluğa sahip olan Dulkadiroğlu bölgesinde, geçmiş belediyelerden gelen ruhsatları yenilemek ve denetlemek amacıyla gerçekleştirilen işlemlerde toplamda 3 bin 500 iş yerine ulaşıldığı bildirildi.

Eski listeleri güncelleyerek belediye arşivini yenilemeyi de amaçlayan bu denetimlerin devam edeceğini ifade eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yaptı.

DULKADİROĞLU 3 BİN 500 İŞ YERİNİ DENETLEDİ (3)

Ruhsat Denetim Ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen denetleme işleminin en önemli amacının bu alanda oluşacak güvenlik açığının giderilmesi olduğunu kaydeden Başkan Okay, “Bu çalışma hem belediyemizin arşivlerini güncellemekte hem de işyeri ve müstecir bilgileri güvenlik güçleriyle paylaşılmasını sağlamaktadır. Ayrıca güvenlik açıklarının önüne geçilerek en güncel bilgilerin kolluk birimleriyle paylaşılması da planlanmaktadır” dedi.
Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bizim önceliğimiz vatandaşımıza en sağlıklı hizmeti sunabilmektir. Bu kapsamda hizmet alanlarını da en sağlıklı şekilde denetleyerek vatandaşa hizmetin aksamaması hedefleyerek çalışmalar yapıyoruz. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğümüz bu kapsamda geniş çalışmalar yapmaktadır. Bir yandan tarihi ve kültürel değerlerimizi ön plana çıkaran mesleklere sahip çıkarken, diğer yandan da vatandaşlarımıza hizmet sunan iş yerlerimizin her konuda daha iyi olması ve güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bölgemiz iş yeri yoğunluğu bakımından zengin bir bölge, bu bakımdan bizim çalışmalarımızın ayrı bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Esnafımızın gelişmesi ve kalkınması adına bizler de üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz”  diyerek sözlerine son verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co