Dövizle kiraya oturan çarşı esnafları zor durumda

Dövizle kiraya oturan çarşı esnafları zor durumda

Kahramanmaraş’ta bulunan esnaflar ekonomik gidişattan ve dövizin aşırı yükselmesinden rahatsız.

Geçtiğimiz yapılan seçimlerin ardından ekonomide yaşanan olumsuzluklar, artan terör olayları ve dövizin aşırı yükselmesi esnafların satışını etkilerken esnaflar kira ücretlerinin dövizle olmasından dolayı büyük zarara uğradıklarını ve birçok işyerinin kapandığını ve birçok esnafından bu olumsuzluklar sonrasında işyerini kapatmayı düşündüğünü belirtiyorlar.

Kahramanmaraş Gazetesi’ni arayan şehir içindeki esnaflar bizim sesimiz olun, biz esnaflar çok zor durumdayız. Trabzon Bulvarı, Azerbaycan Bulvarı, Bahçelievler, Şeyhadil caddesi, gibi bir çok caddedeki esnaflar olarak gerçekten zor durumdayız. İşyerimizi kapatmamak için daha önce kazandığımız paraları da yiyip bitirdik. Aldığımız arsa, daire gibi gayrimenkulleri de sattık. Alacaklarımızı alamıyoruz, ödemelerimizi yapamıyoruz. Çeklerimizi sağdan soldan borç alarak ödemeye çalışıyoruz. Birde bu yetmezmiş gibi döviz aşırı şekilde yükseliyor. İşyeri sahiplerimizden işyerlerini bize döviz ile değil de TL olarak kiraya vermelerini istiyoruz. Esnaflar olarak ne yapacağımızı kara kara düşünüyoruz. Eğer TL’ye geçilmezse yakında Trabzon Bulvarı, Azerbaycan Bulvarı gibi şehrin bir çok ana caddesinde işyerlerinin kapandığını ve kimsenin kiraya tutmadığını görecekler.

HÜKÜMETİMİZ DÖVİZLE KİRA İŞİNİ KALDIRSIN, MALİYE DÖVİZLE KİRAYA VERENLERİ TAKİP ETSİN

Bizim hükümetimizden bir isteğimiz, dövizle kiralamanın kaldırılmasıdır. Bizler dövizle satış yapıyoruz ki dövizle kira ödeyelim. Dövizin aşırı yükselmesinden dolayı çok mağduruz. Bizim bu mağduriyetimizi,  milletvekillerimiz, İl Başkanlarımız, Valimiz, Hükümetimiz el ele vererek gidermeli. Kahramanmaraş’ın genelinde, hatta ülkenin tamamında Dövizle kiralama işinden vazgeçilip TL’ ye dönülmelidir” dediler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co