Dost Doğru Söyler

Dost Doğru Söyler

Doğru söz ağır olur !

Dost olan kişi doğruları söyler ama : karşı taraf dostunun sözüne inanmak istemez..

Bir arkadaşımız bir partiden Belediye Başkan adayı olmuş büroma geldi, Ak Partinin, MHP ve CHP’in en son seçimlerde Kahramanmaraş’ta aldığı oyun ortada olduğunu bunun sonucu olarak burada Ak Parti dışında bir partinin Belediye Başkanlığı almasının mümkün olmadığını , boş yere paranı harcama dediğimde..

Bize küstü gitti.. oysa bizden setsek bekliyordu, ama olmayacağını uzun uzun anlattım, doğruları söyledim, kabul etmedi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti genel başkanı olarak ilk defa Kahramanmaraş’a geldiğinde muhteşem bir kalabalık karşılamıştık..

Emniyet verilerine göre: alanın metre karesine göre 200 bin kişinin olduğu tahmin edilerek o kadar kişi izlediği gazetelere yazılmıştık..

Bir CHP’li kardeşimiz eline kalemi aldı: 20 bin polis vardı ! atın 20 bini attık,  40 bin MHP’li gelmişti onu da atın, 40 bin daha , 20 CHP’li gelmişti onu da atın onu da attık.. ne oldu toplam 80 bin..

Recep Tayyip Erdoğan : ne konuşacak diye merak ederek gelen 50 bin kişi, 10 bin kişi saadet partili 20 bin BBP partili, atın bunları da dedi.. bizde attık..toplam 160 bin kişi ettik, 40 bin de Ak Partilimi veya Recep Tayyip Erdoğan sevenmi ? dir ? dediğimizde..

Yoğ öğle değil yanılıyorsunuz, peki doğru nedir ? dediğimizde

Trabzon caddesi Kahramanmaraş’ın ana caddesi, her an cadde de var olan bir nüfus var bunun içinde 10 bin daha düşelim, 20 bin de köyden toplayarak getirilenleri düşelim düştük.. sonunda ağabey 10 bin kişi kaldı bunu yazalım mı ? o kadar da yoktur ama siz 3-4 bin kişi izledi diye yazın ! dedi..

Polis verilerinin yanlış olduğun kabul etsek bile alanın bir metre kare büyüklüğü var, Hafız Ali Efendi meydanından Kıbrıs meydanına kadar gelen bir kalabalık var dedikse de kabul ettirmek mümkün olmadı..

Seçimler sonunda alınan oyu görünce : “Ya biz biliyorduk da öyle olduğunu ne kopara biliriz onun hesabını yaparak sizleri yanıltmaya çalışıyorduk,” dedi.

Buradan şuraya gelmek istiyorum: Aslında CHP ve MHP Türkiye deki gerçekleri bizden çok daha iyi biliyor.. biz bir biliyorsak onlar : 10-20 daha fazlasını biliyor ama doğruları söylemiyor..

Bugün 5 yaşında bir çocuk bile ayakkabı kutusuna para konmayacağını biliyor..

CHP ve MHP Ayakkabı kutusundan oy çıkarmaya çalışıyor..

Ayakkabıcının boya sandığından oy çıkmadık ki 40 yıl sonra ayakkabı kutusundan oy çıksın.. Ayakkabı kutularından oy çıkmaz..!

Hatırlayın: Özal’ın oğlularının yatı vardı, katı vardı, ne oldu ?  bugün yatta yok, katta yok.. herkes neyin ne olduğunu biliyor ama birilerinin gazı ile ülkemize zarar veriyorlar..

Hükümeti itibarsızlaştırmak : Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıkmak ve yerine paraler bir hükümet kurmak için biri düğmeye bastı.. 30 Mart da sandıktan ne çıkarsa ona göre ülke şekilnecektir..

Dost Doğru söyler !

Doğru söz ağır olur !

Ama siz doğru olana kulak verin, ağırda olsa ona kulak verin, kuru iftiralarla ülkemizi yıkmaya çalışanlara pirim vermeyin, 30 Mart da sandıkta , Rüşvet Operasyonu yapanlara, Gezi Parkı eylemi yapanlara ve ülkemizdeki 6 Trilyon Dolar paranın yurt dışına kaçmasına sebep olanlara cevabınızı verin..

Para çok kaygandır, güvenli liman ister: Hiçbir yabancı, Gazi Parkı eylemleri sonrasında tencere tava çalınan bir ülkede parasını koymaz.. hiçbir ülke ayakkabı kutularına para koyan bir ülkede parasını bırakmaz, Türkiye de parası olan İran , Irak, Suriyeli zenginlerde öyle yaptı paralarını yurt dışına kaçırdılar..

Olan bize oldu, yüzde 50 fakirleştik.. bugün sizler nasıl fakirleştiğimizin farkında değilsiniz 2014 yazı çok zor geçecek

Bakın bugünden söylüyorum: 2014 yazında bizi çok zor günler bekliyor, yokluk ve fakirlik bekliyor.. 30 Mart da sandıkta bunlara gereken cevap verilirse : Ekonomi raylarına oturmaya başlar aksi halde sıkıntıları hep beraber çekeriz.. benden söylemisi..

İyi günler
17 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co