Donuk gözler

Donuk gözler

Mutsuz yüzler

Önceden seçim dendiği zaman: Gazeteciler açısından (Biz her ne kadar istemesek de )  seçim gazeteleri çıkar, seçimde bir heyecan ve bir hareket olurdu..

Çarşı – Pazar şenlenir, vatandaş :” Seçim dönemi geçim dönemi” derdi..

Sabah geliyorum: kocaman bir resim bilmem ne mahallesinin muhtar adayı !

Şöyle bakıyorum : Hemen her mahallede 5-10 muhtar adayı var ve hepsi de resim bastırmış tüm direklere, dükkanların camlarına asıyorlar..

Büyükşehirlerde Belediye Başkanları ile Muhtar seçimi, normal şehirlerde ise Belediye Başkanı , il Genel Meclis Üyesi, Muhtar seçimi olarak tarihe düşecek olan 2014 Mart seçimleri vatandaşı o kadar da mutlu etmedi..

Akşam bir toplantı yerinde : Beyefendi !.. adayımız gelecek , bir çayımızı içerseniz çay ikramımız olacak !..

Adayımızı ve Projelerini anlatacak dinlerisiniz ?

Vatandaş: işim var !..

Parti görevlisi durmuyor, bir başka adama yapışıyor: “Efendim, adayımız gelecek projelerini anlatacak, bir dinlerseniz seviniriz !..

Vatandaş: Misafirim gelecek vakit yok !..

Bir başka vatandaş: İşten geldim yorgunum gidip yatacağım !..

Bir Başka vatandaş: Hepiniz aynısınız !

Bir başka vatandaş: 5 yıldır neredeydiniz ? seçim zamanımı aklınıza düştük ?.. dinlemiyorum !, dinlemiyorum oyu nereye vereceğimi biliyorum ?

Bir partimizin çaycısı : Bedava çay veriyoruz gelip oturup içmiyorlar, bu nasıl iş yahu ben anlamadım , eskiden seçim bürosu dolardı , şimdi kimse gelmiyor !..

Acı gerçekler ama : Hakikat bu

Gözler : Donuk, donuk gözler ve derin bakışlar..

Mutsuz yüzler: insanlar nedense mutlu değiller.. doyumsuzluk var galiba..!

Çarşı Pazar gezdim, seçim havası yok, insanlar mutsuz, herkes bir yere bakıyor ne olacağını kimse bilemiyor…

40 yıldır tanıdığım anadan doğma CHP’li.. Hemide ne CHP’li !..

Yanıma geldi: Oyumu Ak Partiye vereceğim dedi…

Bende dilin sürtüştü : CHP ‘ye diyecektin her hal ama siz Dededen , babadan CHP’lisiniz !.. dediğimde ..

Yok Bekir bey: bu defa oyum Ak Parti’ye dedi..

Bende hayırdır dedim…

Hayırdır: Ben dünyada Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerine lider tanımıyorum, Türkiye deki muhalefette uğraşıyor, yargı ile uğraşıyor, çetelerle mücadele ediyor, Dünya liderleri ile uğraşıyor… dün İMF kapısında 1 bir milyon dolar için beklerken, bugün İMF 5 Milyon dolar borç veriyoruz, ben bunun için oyumu Ak Partiye vereceğim!..

İzmir’li Şükran aplam: Ben oyumu Ak Partiye Tayyip’e vereceğim diyor..

Başınızı kapattırır bak benden söylemesi denize girmenizi de yasaklar !.. dedim..

Yok, yok, ne dersen de ben oyumu Tayyip’e onun partisinin belediye başkan adayına vereceğim çünkü o doğruları söylüyor !..

Hayırdır Şükran apla dedim..

Şükran apla: “Bize iki çocuk yapın dediler, iki çocuk yaptık, biri sonra trafik kazasın öldü, kızım kaldı, onu da evlendirdim..Çocuğu olmadı, neslim tükendi, mirasımı bırakacak kimsem kalmıyor..ülkemi emanet edecek kimsem kalmıyor, yaşım geçti çocuk da doğuramıyorum.. söylerimsiniz ? bizi yıllarca uyutanlar nasıl uyuttu ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , doğru söylüyor en az 5 çocuk yapmamız gerek, buradan herkese sesleniyorum çok çocuk yapın sonra benim gibi mirasınızı bırakacak kimseniz kalmaz, evimi vatanımı emanet ekeceğiniz kimse kalmaz benim gibi dövünürsünüz, çocuk yapın oyunuzu da Ak Partiye verin !… diye kampanya yapıyor..

Hülasa sözün özü: 2002 de ki gibi oylar yine Ak partiye gidecek görülmekte : bu sesizliğin sebebi de bu.. Adaylar hareket veremeseler de  vatandaşın herkesin kendine göre bir sebebi var ve oylar ak partiye diyorlar..

Bize çocuk yaptırmadılar neslim tükeniyor , diyen İzmir’li Şükran aplamız gibi 10 binlerce insan sadece bunun için Ak Parti diyor..

Gözleri donuk, morali bozuk ama hedefin de ise gelecek nesil kurtulsun diye Ak Parti var..

İyi günler.
06 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co