Dondurma Şehrinde Dondurmayla Karşılandılar

Dondurma Şehrinde Dondurmayla Karşılandılar

Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak üzere kente gelen öğrencileri dondurma ikramında bulunarak karşıladı.

Kahramanmaraş merkez Onikişubat Belediyesi, sosyal belediyeciliğin birbirinden farklı örneklerini sergilemeye devam ediyor. Hayata geçirdiği projeleriyle kamuoyunun büyük beğenisini toplayan Onikişubat Belediyesi, yükseköğrenime başlayan üniversite öğrencilerini de misafirperverlikle karşıladı.

Kayıt işlemleri için Avşar Yerleşkesi’ne gelen öğrenci ve velilerini, burada açılan stantta karşılayan belediye çalışanları, öğrencilere kentteki ilk dondurmalarını tattırdı. Standı ziyaret eden Onikişubat Belediye Başkanvekili Dr. Ali Ünsal da öğrenci ve velileri ile sıcak sohbetler gerçekleştirip, dondurma ikramında bulundu.

Onikişubat Belediyesi olarak öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Ünsal, “Misafirlerimizi kendi evlerinde oldukları hissini vermek istiyoruz” dedi. Üniversite hayatının insan yaşamındaki en önemli bölümlerden biri olduğunu dile getiren Ünsal, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz üzere üniversitemizde öğrenci kayıtları başladı. Sütçü imam üniversitesi de onikişubat ilçemiz içerisinde bulunmaktadır. Biz de onikişubat belediyesi olarak şehir dışından gelen tüm öğrenci kardeşlerimiz kendilerini evlerinde hissetmesini istedik. Bu bağlamda bu sıcak günde, kendi hayatlarının dönüm noktası olan bu önemli günde kendilerinin yanında olmak istedik. Ayrıca biliyorsunuz Kahramanmaraş bir dondurma şehri. Yine havada çok sıcak. Biz de bu sıcakta onları dondurmayla karşılayalım istedik, soğuk su ikram ettik. Diğer yandan marka bir şehiriz. Bu konuda da kendilerine tanıtım yaptık. Gidip görebilecekleri, kalabilecekleri yerleri, yiyecekleri yemeklere kadar belirten broşürleri kendilerine ve ailelerine takdim ettik. Kendilerini yalnız hissetmesinler istedik. Umarım bu sıcak havada amacımıza ulaşmış ve bir nebzede olsa onları serinletebilmişizdir.”

Ünsal barınma noktasında sıkıntı yaşayan öğrenci ve velilerini de konuk edebileceklerini kaydederek, “Ayrıca yer sıkıntısı yaşayan ailelerimizi de konuk edebileceğiz. Bu noktada bizlere destek ve güç veren Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek beye de çok teşekkür ediyoruz. Standımız kayıtlar boyunca açık kalacak ve öğrencilerimize hizmet verecek” diye konuştu.

Standı ziyaret edip, dondurmalardan tadan öğrenci ve aileleri de gösterilen yakın ilgiye teşekkür edip, belediye çalışanlarını tebrik ettiler.

DONDURMA ŞEHRİNDE DONDURMAYLA KARŞILANDILAR (10)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co