Domates yetiştiriciliği kursu tamamlandı

Domates yetiştiriciliği kursu tamamlandı

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Müdürlüğü tarafından başlatılan domates yetiştiriciliği kursu tamamlandı.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, domates yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak amacıyla Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR  işbirliğinde Baydemirli mahallesinde başlatılan Domates Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı.

Konu hakkında konuşma yapan Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül; “Ülke tarımı; sizin gibi genç çiftçilerin kırsal alanlarda tarımsal faaliyetleri, yerinde ve zamanında yaparak, üretimi daha da artırarak gelişecektir. İnşallah, kurs ile domates yetiştiriciliği konusunda sizlere gereken teknik bilgi ve donanımı sağlayacağız. Sizlerin de burada öğrendiğiniz bilgileri kullanacağınızı umut ediyorum. Katılan çiftçilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

23 çiftçinin katıldığı kurs programında Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisleri Nur Kuşçuoğlu ve Ercan Gökdaş; üretim teknikleri, gübreleme, hastalık ve zararlılar ile mücadele, hasat ve depolama konularında bilgiler verildi.

Kursa katılan çiftçilere Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Katılım Belgeleri” verilecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co