Dolar ve Patronlar Kulübü!

Dolar ve Patronlar Kulübü!

200 yıldan beri ülkemizi idare eden, Osmanlı döneminde Padişahı dizayn eden, Cumhuriyet döneminde ise hükümeti sürekli bir çizgide tutan bir üst akıl var !..

Buna bugüne kadar hep derin devlet dedik ya işte ta oooo !..

Kitapların gazetelerin yazdıkları değil de bizim gazeteci olarak yaşayıp gördüğümüz olay şu ki : Türkiye ne zaman ,” Ohbe rahatladık !” dediğimiz gün başımıza bir bela sarılmıştır..

Bu darbe olmuştur, ekonomi olmuştur, terör olmuştur, iç olaylar olmuştur. Bir bela başımıza sarılarak hükümet yıkılmıştır..

Bu konuda geçtiğimiz günlerde geniş bir yazı yazmıştım.. “Arşivimizden okuyunuz”

Doları yükselterek Türkiye ekonomisini iflas ettirmek istiyorlar..

Hedef de ise : Dünya beşden büyük diyen Recep Tayyip Erdoğan var..

28 Şubat, Gezi Parkı, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi ile yıkamadıkları o uzun adamı bugün dolarla , doları uçurarak onu yıkmak istiyorlar..

Türkiye içindeki maşaları ise yine harekette geçti..

Camiye giden, namaz kılan, oruç tutan, Allah diyen iş adamını pek üye yapmak istemeyen bizim patronlar kulübünün uzun süredir sesi çıkmıyordu..

TÜSİAD Başkanı Canser Başaran:” Ohal kaldırılsın, idam cezası getiremesin, Laiklikten ödün verilmesin, Atatürkçülük diyor..

Türkiye de bir hükümet var, bir batının maşası üst akılın yönettiği sivil toplum kuruluşları var.. yani derin devlet dediğimiz o illet var !..

Dolar- Patronlar- Ekonomi ve siyasette diz çöktürme projesi

1960 darbesi öncesi görülen manzara aynı..

1980 darbesi öncesindeki manzara aynı

1992 öncesi Özal bitti diyenlerin yaptığı  manzara aynı ve bu filmi biz çok izledik..

15 Temmuz 2016 dan beri bizde bu ülkede yaşıyoruz, bana Olanüstü halin hiçbir zararı yok.. ben işime bakıyorum, Ohal bana şunu yap bunu yapma demiyor..

Bizim bilmediğimiz gizli bir sesle TÜSİAD ‘a mı diyor ki Ohal kalksın diyorlar..

Bu ülkede : Atatürk ile sorunmu var ki :  Atatürk ve Halkçılık , diyorlar..

Bu ülkede yönetimde :  Lâiklik ve Bilimsel Temelleri ile bir sorun mu var ki TÜSİAD Laiklik diyor ..

Yoksa : Açılan imam hatip okulları, okullarda Din Eğitimi toplumun değer yargılarının yükselmesi mi ? TÜSİAD’ı rahatsız etti..?

Türkiye de kendilerini efendi , bizleri Anadolu insanını köle gören bizim oyumuzla kendilerinin oyunun eşit olmadığını savunan bu cüruf var ya işler düzeldiği zaman : Toplumumuz, Lâiklik ve Bilimsel Temelleri, Atatürk Devrimleri , Atatürkçülük, Atatürk’ün Görüş ve Direktifleri, kavramlarını peş peşe sıralayarak bilimsel insan olduğunu savunmaya başlarlar..

Deprem, afet, insanı yardım olduğu zaman: Anadolu’nun o çarıklı insanları ön safta yer alırken, Bizim Patronlar kulübünü göremezsiniz..!

Türkiye de ses şöyle çıkar !

TÜSİAD , YÖK , ASKER , YARGI

Sonra Üniversiteler, Gazeteler, sözde sivil toplum kuruluşları, asker içindeki komutanlar, Anayasa mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Barolar bilmem kimler derken hükümeti düşürürler.. ülkenin sahibi kendiler bizler köle !..

Çok yeni Refahyol hükümeti öncesine bakın !

Gazetelerin yazdıklarına kimin ne açıklama yaptığına bakın !

28 Haziran 1996 tarihinde Necmettin Erbakan Başbakanlığında kuruldu..

30 Haziran 1997 tarihinde yani bir yıl iki gün sonra başbakanın istifası ile hükümet filen sona erdi..

Bu tarihi unutmuş olamazsınız, yakın tarihimizi okuyunuz..

Başbakan Necmettin Erbakan’ın havuz sistemi ile ülke ekonomisinin nasıl şaha kalktığını hatırlayın.. Memura işçiye verilen zamları hatırlayın !

Bugün çalışan kesimin bindiği otomobilin, oturduğu evin temelinde Rehayol hükümetinin parası vardır..

Bugün ile Refahyol hükümetinin düşürülmesindeki gazete başlıkları ve söylemlere baktım hep aynı film aynı oyunlar..

Biz okumuyoruz, yakın tarihimizi bilmiyoruz, hemen unutuyoruz.. toplumsal hafızamızda sıkıntı var, bu sebeple üst akılın yönettiği Türkiye deki maşaları hemen harekette geçiyor..

Bunların söylemlerine bakın: Laiklik, Medeniyet, Atatürkçülük, Demokrasi, insan hakları , çağdaş olmak !” gibi kavramlar..

Sözlerinde: Hava alanı yapacağız, yol yapacağız, köprü yapacağız, yerli silah sanayi kuracağız, yerli uçak, yerli otomobil, milli üretim ,” gibi sözleri bunların ağızından duyamazsınız, bugüne kadar böyle bir şey de yapmadılar.. yapamazlar yaptırmazlar bağlı oldukları üst akıl bunlara milletin menfatına olan hayırlı bir işe asla müsaade etmez..

Ben lafa değil icraatta bakarım..!

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co