Doktorların muhteşem düğünü

Doktorların muhteşem düğünü

GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ/ Malatya’da görev yapan Dr. Mehmet Bilgiç ile Dr. Elif Bilgiç Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta yapılan iki ayrı düğün ile dünya evine girdiler.

Kahramanmaraş Gazetesi Sahibi Gülay Doğan yeğeni, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yardımcısı Yusuf Bilgiç’in oğlu Dr. Mehmet Bilgiç için ilk düğün Gaziantep Zirve tepe Düğün salonunda yapıldı.

Gaziantep’in güzide insanı Hayri Sucu eşi Gülçin Sucu: Zirve Tepe Düğün salonunda kızları Doktor Elif için muhteşem bir düğün merasimi yaptılar.

SONY DSC

Sucu ailesinin en son numarası olan Doktor Elif’in düğününde, aile fertleri buruk bir sevinç yaşayarak, ayrılık saati geldiğinde göz yaşlarına hakim olamadılar.

Yusuf ve Zeynep Bilgiç, Hayri ve Gülçin Sucu çocuklarının mürüvvetlerini görmenin mutluluğunu dostları ile birlikte yaşadılar.

“Hem ağlarım hem de giderim” sözünün doğrulandığı düğün töreni Sucu ve Bilgiç ailelerinin yeni akraba olmanın mutluluğunu yaşattı.

SONY DSC

Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten seçkin konukların katıldığı birinci etap düğün töreni öncesinde   Yusuf ve Zeynep Bilgiç, Hayri ve Gülçin Sucu gelen konuklarını kapıda karşılayarak Zirve Tepe Düğün salonunun yarım ay şeklindeki  salona alması ile düğün töreni başladı.

Damat Dr. Mehmet Akif Bilgiç, Dr. Elif Bilgiç çiftinin salona girmesi ile başlayan düğün töreninde daha sonra kına gecesi yapılarak gelin ve damat’a kına yakıldı. Karşılıklı sohbetle her iki aile fertleri tanışma ve kaynaşmanın mutluğunu yaşadılar.

İki gün sonra Kahramanmaraş’ta

Geçtiğimiz Pazar gecesi ise Kahramanmaraş Liva Düğün salonunda yapılan düğün merasiminde ise Dr. Mehmet Akif ile Dr. Elif Bilgiç çiftinin Malatya’da ki doktor meslektaşları, Gaziantep ve Kahramanmaraş’taki yakınları düğüne katılması ile muhteşem bir düğün yapıldı.

SONY DSC

Kahramanmaraş Gazetesi Sahibi Gülay Doğan yeğeni Dr. Mehmet Akif Bilgiç’in düğününe, Malatya’da ki Doktor arkadaşları, Kahramanmaraş’taki dayıları, Teyzeleri, hısım akraba ve dostları bir araya geldi.

Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta yapılan iki ayrı düğünde Bilgiç ailesi ile Sucu ailesinin tanışması kaynaşması da sağlanmış oldu.

İzmir- Kayseri, Gümüşhane, Ankara ve çeşitli illerden gelen aile fertlerinin bu düğün sebebi ile bir araya geldiği muhteşem düğün sonunda Dr. Elif ile Babası Hayrı Sucu’un vedalaşma ağanı ağıt türküsü ile izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

SONY DSC

Bugün hüzün ve gözyaşı günüm baba!

Hepsinin ortasında sen varsın.

Yanaklarımdan süzülen damlaların

Yüreğimden kopup gelişinde sen varsın Baba

Ağıtı ile son bulan düğün den sonra gece yapılan konvoy ile mutlulukları noktalandı.

Bursa Uludağ’a balayına giden Dr. Mehmet Akif ile Dr. Elif Bilgiç çiftti bir hafta sonra Malatya’da görevlerine devam edecekleri bildirildi.

Genç doktorlara Kahramanmaraş Gazetesi olarak mutluluklar diliyoruz.

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co