Doğukent Camiinden Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli

Doğukent Camiinden Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli

Türkiye Suriye sınırında ağır bombardıman ve saldırı altında olan Bayırbucak Türkmenlerine bir yardım eli de Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Doğukent Camiinden geldi.

Camiden yapılan son anonslardan sonra gelen yardımlarla beraber genciyle yaşlısıyla cemaat tarafından Tır’ı doldurma işlemi başladı.

Doğukent Mahalle halkının katkısı Cami görevlileri Fatih Balbaba ve Fatih Hasanoğlullarının büyük özverisiyle bir haftalık düzenlenen kampanyada 1 Tır dolusu gıda, giyecek, battaniye ve ayakkabıdan oluşan yardımlar Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay tarafından yapılan dualarla yola çıkarıldı.

İkindi namazı ardından cami önünde toplanan kalabalığa hitap eden Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay dua öncesi kısa konuşmasında Suriyeli bayır Bucak Türkmenlerine Doğu kent mahallesi ve Cami Görevlilerinin önderliğinde yapılan yardım kampanyasının önemine değindi. Müftü Günay; “İyilikte, güzellik konusunda birbirinize yardım ediniz. Kötülük, günah ve düşmanlık konusunda birbirinize yardım etmeyiz” ayetini hatırlattı. Türkmenlerin zor durumda, kurşunlar altında olduğunu belirten Müftü İsmail Günay, “Müminler ancak kardeştir. Kardeşliğimiz böyle zamanda daha fazla duyarlı olmamızı gerektiriyor. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Allah yardımlarınızı kabul eylesin” dedi.

doğukent (1)

Yardımlar hakkında bir açıklamada bulunan Doğukent Cami İmam Hatibi Fatih Balbaba, “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir” düsturu doğrultusunda, ağır saldırı altında olan Türkmen kardeşlerimize el uzatmaya çalıştıklarını ifade ederek “Bir tır yardımı yola çıkardık. Gıda, giyim gibi yardım malzemeleri konusunda cemaatimizin, vatandaşımızın inanılmaz bir talebi var. Allah yardımsever milletimizden razı olsun. Bundan sonrada yardımlar konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

Cemaat ise, içlerindeki merhamet duygusunu vurguladı, Allah’tan kimseyi dar gününde sahipsiz bırakmamasını dilediler. Türkiye Geneli Bir Caminin Tek Başına Bir Tır dolusu Yardım Malzemesi toplaması örnek olarak gösterildi.

Daha sonra yardımlarla doldurulan Tır Müftü İsmail Günayın yapmış olduğu güzel dua ve tekbirlerle Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere uğurlandı. Doğukent Camisi önünden dualar edilerek gönderilen Tırın Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile Türkmenler’e iletileceği belirtildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co