Doğruları ne zaman söyleyeceğiz

Doğruları ne zaman söyleyeceğiz

Doğruları ne zaman söyleyeceğiz !…

Doğruları nasıl söyleyeceğiz !..

Şerefsizler : Belediyeleri soyarken biz susacağız mı ?

Gerçekleri birilerinin söylemesi gerekiyor…

Burası Kahramanmaraş- Kara tarihinin kör düğümle bağlanan ilimiz !.. Maraş, Maraşlının evinin bacasından duman doğru çıkar, ama hatır gönül yıkmayalım diye bir türlü doğruları söyleyemeyen ilimiz Maraş !..

Bugün doğruları yazacağım: Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve ekibi bize kızacak, belki küsecek.. ama doğruları da yazmak zorundayım !..

Büyük umutlarımız, hayallerimiz vardı.. Kahramanmaraş çok güzel günlere görecekti ama maalesef olmadı.. olmayacak ta bazı şeyler doğru gitmiyor..

Ahbap – Çavuş ilişkisi hat sefaya çıktı..!

Yapılan yanlışlıkları : duydukça iğreniyorum !..

Bir Müslüman nasıl ben diye bilir ! bunu anlamış değilim..

Bizim Müslümanlar şunu diyemiyor: “ Ağabey bu görevi bize laik gördüğünüz için teşekkür ederim ama gençler enerjisi olanlar bunu yapmalı görev laik birini hep beraber getirelim ,” deme yerine bir köşe başı kapma cebini doldurmaya bakıyorlar..

Hırsız ve sahtekarın üzerini para kapatır , beyefendi eder mi bilemiyorum..

Yıllar önce : Genel evini çalıştıran birine ,” Ağabey sana pezevenk diyorlar” dediklerinde, o kişi , eline kalemi alır: bir kağıt üzerine :” Pezevenk” yazar sonra o kişilere :  bunumu diyorlar bana der !.. evet dediklerinde : cebinden üzerinde asker resmi olan ve eli silahlı olarak halk arasında tabir edilen 50 lira çıkarır üzerine koyar ve bak bakalım ne görüyorsun der !..

Ağabey : Para görüyoruz ! derler..

Ağam: Para delerler

O kişi gördünüz mü para her şeyi sildi der !..

Para herşeyi örtüyor : der ve güler geçer..!

Ak Partinin hırsızları : Her halde para ile her meselenin kapanacağını düşünüyorlar olsa gerek.. Para bu insanı bozar, Pezevengi bile beyefendi yapar !..

Hacı- beş vakit namazlı, dini bize bırakmaz, suyu üfleyerek içen hırsızlar.. maalesef Ak Parti ve Belediyeleri bir örümcek ağı gibi sarmaya başladılar..

Bunu il başkanı Metin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve ilçe belediye başkanları bunu nasıl göremezler anlayamıyorum..

Oysa bu başkanların birer basın danışmanı olsa bazı konuları çok açık ve net göreceklerdir..

Seçimden önce Allah rızası için siyaset yapıyorlardı..Ak Partiye oy diyorlardı.. şimdi ise Para rızası için Ak Partinin içindeler ve belediyelerde köşe başı kapmaca oynuyorlar..

Ehli olan insanlar göreve getirilmiyor..

Belediye Meclis üyesi oğlu – kızı, seçimlerden önce : ak partinin önünde takla atan hırsızlar, dini kisve altında cebini dolduranlar, bugün bakıyorum, Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinde bir bir görev almaya başladılar..

Olmuyor: Kahramanmaraş’ta bir şeyler doğru gitmiyor..

Bir basın danışmanı bile olmayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u hesaba getiriyorlar.. bunu söylediğimiz için belki bize kızacaklar, tehditler savuracaklar ama önce kendilerine baksınlar !..

Dost : acı söyler, bugün çok acı değil şöyle küçük bir hatırlatma yapıyorum..

Yarın isimleri ile kimin ne yaptığını yazmak istemiyorum..

Büyükşehir belediye başkanımız etrafına bir bakmalı !

Bu kadro ile bu belediye hiçbir yere gidemez !

30 Mart’tan bugüne kadar : Lay lay lom, lay lay lomla geçen günler, belediye de daire başkanlığı kapmak bir yere gelmek için yapılan mücadele ve çok kötü bir kuruluş yapılan belediye yapılanması..

Laik olan insanlar göreve getirilmiyor: Seçim öncesinde Ak Parti önünde takla atanlar bir bir göreve getirildi..

Yazık oysa 1 milyon 100 bin Kahramanmaraşlı hizmet bekliyor.. Mustafa Poyraz’ın bıraktığı belediye ‘den bu güne ne değişti bana bunu açık olarak söyleyecek bir yiğit arıyorum..

Bir şeyler doğru gitmiyor.. bugünlerde bacalardan duman doğru çıkmıyor, inşallah bu yazımızla başkanlarımız etrafına şöyle bir bakarlar..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co