“Doğan’la yola devam”

“Doğan’la yola devam”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş 5. olağan kongresine yoğun katılımla Fuar Merkezi KAFUM’da yapıldı. Tek liste gidilen kongreden Metin Doğan güvenoyu alarak çıktı.

Kahramanmaraş’ta yoğun sis olması sebebi ile Kahramanmaraş Hava Alanına inemeyen uçak Gaziantep’ e yönelmesi sonucu kongreye iki saat gecikmeli gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,  AK Parti’nin dünyadaki barış eksenini temsil eden medeniyet siyasetinin ete kemiğe bürünmüş siyasi partisi olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye 150 yıllık derin uykusundan uyandı” dedi.

Kahramanmaraş Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen il kongresine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal ve milletvekilleri de katıldı.

AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal’ın selamlama konuşmasını ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Eski Türkiye içine kapanık bir Türkiye idi. Eski Türkiye halkına güvenmeyen, halkının farklılıklarından korkan bir Türkiye idi. Eski Türkiye iktisadi gücün bir avuç elitin elinde toplandığı bir Türkiye idi. Eski Türkiye yurt dışından gelen bir takım fikirlere, tercihlere ve tavsiyelere karşı boynunu büken, önünü ilikleyen ama içerde halkına karşı demir yumrukla yönetilen bir Türkiye’ydi. Çok mesafe aldık. Türkiye 30 Mart seçimlerinde, 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde eski Türkiye’yi istikametinden giderek hızlı bir şekilde uzaklaştırdı. Yeni Türkiye’nin en büyük kazanımı bir büyük zihniyet devrimini gerçekleştirmiş olmasıydı. Devletin zihniyetini değiştirmek affedersiniz deveye hendek atlatmaktan daha zor bir iştir. Türkiye’de 12 yılda bu gerçekleşti” dedi.

Konuşmalardan sonra ise Ak Parti Delegeleri Metin Doğan için oy kullandı.

Buna göre yönetim şöyle oldu.

Abdullah Ayhan

Abdullah Kalın

Adem Yeşil

Ahmet Güngör

Ahmet Oruçoğlu

Ahmet Görgülü

Ahmet Gülpak

Ali Erdemoğlu,

Ali Köfte

Alper Akbaş

Ayla Doğan

Ayşegül Kısakürek Dinçer

Aziz Gümüş

Bayram Tombul

Bilge Öner

Cüneyt Doğan

Cengiz Kar

Cüneyt Beyit

Emel Gerekli

Emin Üçgöz

Faruk Narlı

Fatih Çakıroğlu

Feyza Gül

Fırat Görgel

Filiz Bombacı

Hakan Dereli

Hami Koç

Hanefi Toptaş

İnci Okumuş

İsmet Kılıç

Mehmet Beşen

Mehmet Emin Arıkan

Muhammed Şirikci

Muhammed Ramazanoğlu

Murat İldiniz

Mücahit Kabakçı,

Numan Arpasatan

Nurseni Alagöz

Osman Baysal

Osman Burak Özger

Ramazan Yavuz

Sedat Kahveci

Şerife Beyza Demirkol

Tuncay Atakan

Yılmaz Çalık

Yusuf Ökünüz

Yusuf Bayram Özdemir

Zehira Betül Kayserili

Zeki Kaçamaz

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co