Doğan; “Gazetecilik zor bir meslektir”

Doğan; “Gazetecilik zor bir meslektir”

Ak Parti MKYK Üyesi Avukat Metin Doğan 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Doğan, Gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen, ilkeli ve tarafsız olmayı gerektiren ve zor şartlarda yapılan önemli meslek olduğunu belirtti.

MDOĞAN

AK Parti MKYK üyesi Avukat Metin Doğan 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları belirtti; “1961 Anayasasında gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra “Çalışan gazeteciler bayramı” olarak kabul edilen fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine ” 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak kutlanan bu önemli günde, Kahramanmaraş ve Türkiye genelinde görev yapan bütün yerel, ulusal ve yazılı ve görsel basında çalışan gazetecilerin günlerini kutlarım. Gazeteciler, kamuoyunu doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde bilgilendirerek, aynı zamanda bir kamu görevi yapmaktadırlar. Kamuoyuna doğru haberi iletmek için gece gündüz  her türlü zor şartlarda çalışmaktadırlar.Çalışan basın mensupları bilgiye ulaşma noktasında da özverili çalışmalar sergilemektedirler. Zor şartlar altında mesleklerini ifa eden basın mensupları, Kahramanmaraş’ın sosyal ve ekonomik açıdan kalkınmasına da önemli katkılar sunmaktadırlar. Bir şehrin demokrasisi ne kadar güçlü olur ise o şehir o kadar gelişir ve kalkınır. Kahramanmaraş’ta da  zor şartlarda görev yapan gazeteci arkadaşlarımız var. Bu zor şartlarda görev yapan, doğru, dürüst ve ilkeli ve tarafsız habercilik yapan gazetecilerde desteklenmelidir ” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co