DOĞAKA basınla buluştu

DOĞAKA basınla buluştu

 

DOĞAKA 2016 yılı çalışma programı kapsamında “Sektörel İş Birliği Ağlarının Geliştirilmesi” amacıyla yayın yapan basın mensuplarıyla Saffron Otel’de basın bilgilendirme toplantısı yaptı.

DOĞAKA basınla buluştu (3)

Dün Ankara’da askeri personeli taşıyan araca yapılan hain terör saldırısını kınayan DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız şunları söyledi; “Dün Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan araçlara yapılan hain terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Alçakça düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden asker ve sivil şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

DOĞAKA basınla buluştu (6)

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA) Genel Sekreteri Onur Yıldız ve ilgili birim başkanlarının katılımı ile düzenlenen toplantı kapsamında, DOĞAKA bölge tanıtım filmleri sunumları yapıldı. 2010-2015 yılları arasında DOĞAKA faaliyetleri sunumu yapıldı ve bu bağlamda, tanıtım faaliyetleri, bilgilendirme faaliyetleri, işbirliği faaliyetleri, yayınlar, yatırım destek faaliyetleri, AB Proje başvuruları, Proje Teklif Çağrısı, Doğrudan Faaliyet Desteği, Teknik Destek ve Güdümlü Proje Desteği konularında bilgilendirme yapıldı.

DOĞAKA basınla buluştu (4)

Kahramanmaraş istatistiklerini Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ertuğrul Kazancı yaptı.DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız,DOĞAKA Bölge planı, tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri, Eğitim faaliyetleri, yayınlar ve yatırım destek faaliyetleri ve AB proje başvuruları hakkında bilgi verdi. DOĞAKA Program Yönetim birimi Başkanı Oğuz Alibekiroğlu, Proje teklif çağrısı, Doğrudan faaliyet desteği, Teknik destek, Güdümlü proje desteği konularında bilgi verdi.

Toplantı sonunda basın temsilcilerinin görüş ve değerlendirmeleri alınırken, bir yandan da bölgenin temel sorunları analiz edilerek toplantı sona erdi.

DOĞAKA basınla buluştu (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co