Dobooğlu; “Başvurularınızı son güne bırakmayın!”

   Dobooğlu; “Başvurularınızı son güne bırakmayın!”

YGS’de son başvuru tarihi 20 Ocak Çarşamba günü. Konu ile ilgili uzmanlar öğrencileri ve velileri yapmaları gerekenler hususunda uyarıyor. “Başvurularınızı son güne bırakmayın!”

Kahramanmaraş Kahraman Özel Öğretim Kursu Müdürü Mehmet Dobooğlu, ÖSYS’ye hazırlanan öğrencilerin başvurularını son güne bırakmamaları ve başvurularda dikkatli olmaları hususunda uyardı.

md1

Kahraman Özel Öğretim Kursu Müdürü Mehmet Dobooğlu, YGS başvurularında bilinmesi gereken hususlar ile ÖSYS hakkında bir açıklama yaparak bu süreçte öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlara değindi.

Kahraman Özel Öğretim Kursu Müdürü Mehmet Dobooğlu; “İki aşamalı yapılan ÖSYS’nin ilk aşaması olan Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’nın (YGS) başvuruları 6 Ocakta başladı, başvurular 20 Ocak 2016 tarihinde sona erecek ancak öğrencilerin yaşanabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurarak başvurularını son güne bırakmamaları iyi olur. Sınav ücretlerinin son ödeme tarihi ise 21 Ocak 2016 olacak. Son başvuru tarihi ile sınav ücretinin son ödeme tarihlerinin farklı olması dikkat edilmesi ve birbirine karıştırılmaması gereken önemli bir husustur.

ÖSYS’ye girecek adaylar 2016-ÖSYS Kılavuzuna ve Aday Başvuru Formuna ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr/ internet adresinden ulaşabilirler. Adayların başvuru işlemlerinden önce Kılavuzu dikkatle okumalarını başvuru işlemlerinde ise bir uzmandan yardım almalarını tavsiye ederim. Geçen yıllarda başvuru sırasında yapılan hatalar nedeniyle sınava giremeyen aday sayısı azımsanmayacak kadar çoktu. Kahraman Özel Öğretim Kursu olarak öğrencilerimizin her zaman yanında ve öğrencilere her konuda yardımcı olmaya hazır olduğumuzu belirtir sınava hazırlanan herkese başarılar dileriz.” dedi.

Kursta görev yapan ve başvurular konusunda öğrencilere yardımcı olan rehber öğretmen Erkan Bayhan ise başvurular ve YGS hakkında bazı önemli bilgiler aktardı.

Rehber öğretmen Bayhan; “12. Sınıfta okuyan öğrenciler başvurularını kendi okul müdürlüklerinden ve ÖSYM bürolarından yapabilecekler, mezun öğrenciler bireysel olarak online başvuru yapabilecekler. Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart 2016 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek. YGS’de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Adayların Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinden her biri için birer standart puanı hesaplanacak. ÖSYM bu yıl adaylar için bir yenilik yaparak, sınav sonuçlarını açıklama takvimini de belirledi. Buna göre, YGS sonuçları 25 Mart 2016’da açıklanacak.” dedi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co