DİYANETİN TAYİNLERİDE MUAMMA

DİYANETİN TAYİNLERİDE MUAMMA

Dini ve milli değerlerimizin korunması gereken en önemli kurum  “Diyanet İşleri Başkanlığı” olması gerekirken ne acıdır ki; bu önemli kurum görevini tam manasıyla yapmamıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Diyanetteki görevi ihmal daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

“Diyanet İşleri Başkanlığı” Dini ve Milli değerleri korumada çok ciddi ihmalleri olmuştur. Eğer ki; bu ihmallere düşmeyip bu konuda samimi adımlar atsaydı, FETÖ denen hainin tuzaklarına düşmez; hain örgütün devlete kumpas kurma eylemlerinin farkına varırdı. Ne yazık ki; istisnalar hariç Diyanet İşleri Başkanlığı tepeden tırnağa FETÖ’ nün kontrolüne geçmiştir. “Kutlu Doğum”  gibi bir bidat’ a arka çıkmış, bir FETÖ projesi olduğunu açıklama cesaretini gösterememiştir.

Siz ne kadar açıklayamazsınız da aziz millet artık gerçeği biliyor FETÖ projesi olduğunu da bidat olduğunu da…

Diyanet’teki tayinlerin acilen sorgulanması gerek, haksızlığın önüne geçilmesi, adil tayinlerle kurumun temize çıkması gerekmektedir. Mehmet Görmez’ in emekliye sevk edilmesiyle,  yeni Başkan’ ın haksızlıkların önüne geçmesi öncelikli görevi olması gerekmektedir. Dini, Milli değerlerimizin inkişafı için, Adalet’in tesisi için çalışması, milletin güvenini kazanması önceliği olmalıdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı itikadı bozuk, bidat ehli din adamlarını kurumun bünyesinden atmadan başarılı olamayacağını bilmelidir.

Haksız tayinlerin önüne geçilmesi kadar, haksız yapılmayan tayinlerinde incelenmesi gerekmektedir.

Kırklareli il müftü yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ ın tayininin yapılmaması karşısında feryadı ederek diyor ki; “ömrümüz oradan oraya fırlatılarak, hizmetinize ihtiyaç duyuldu hitaplarıyla dalga geçilerek, en geri kalmış yerlere atanarak sürgünlerle geçti. Annemin de babamın da, kanserli kardeşimin de hep ölülerine gittim. Ciğeri on para etmez diyalogcuları istedikleri makama getiren Görmez benim hasta aileme refakat etmemi engelledi. FETÖ’nün arkasında gezen takım hep terfi ederken bunlarla mücadele eden şahsıma sürgünleri reva gördü, yetmezmiş gibi bir de soruşturma açtırdı.”

Sayın Adnan Zeki Bıyık sizi anlıyorum. Bu misaller o kadar çok ki;  o kadar çok tanıdığımız din görevlisi var ki;  misal bir müftü her görev yaptığı yerde bir eser bırakan, çalışkan mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan evin tek evladı yaşlı “bakıma muhtaç” anasına babasına hizmet etmeyi çok gördüler, annesini kaybetti yanında bulunamadı yaşı doksana yaklaşmış hasta babasının yanında olması gerektiğini raporlarla Diyanete sunduğu halde yıllarca tayin yapmadılar.

Hâlbuki kanun çok nettir. “Devlet memurları kanunun 105. Maddesinin son fıkrasında anne baba bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastalığını artma endişesi varsa refakat izni verir.” Böyle durumlarda tayin önceliği vardır. ama ne acıdır ki; Diyanet  FETÖ’cülerin kıskacında kalmış.

Merhametin en çok olması gereken bir kurum olması gerekirken, merhametsizliğin doruk noktasını Diyanet’te görüyoruz…

Diyanet’te adaletin tesis edildiğini görmek istiyoruz…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co