DİYANETİN FETÖ RAPORU

DİYANETİN FETÖ RAPORU

FETÖ’ nün 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye, tarihinde en büyük ihaneti gördü. İhanetin baş aktörü ise yıllarca Yüce dinimizi istismar ederek devleti ele geçirmek isteyen FETÖ ve mensuplarına aziz millet öyle bir tokat vurdu ki şaşırıp kaldılar. FETÖ’ yü kullanan üst akıl da darbeden çok emin artık Türkiye de bizim kontrolümüzde hayali kurarken soylu Türk milletinin ayağa kalkması ile hayalleri yıkıldı. Bu hain FETÖ neyi istismar etmişti? İslamiyet’i, yargı, askeriye ve birçok bürokrasiyi eline almış istediğini yaptırıyordu. Dini istismar ettiğinden Diyanetin ciddi bir incelenmeye ihtiyacı vardı.

Ne yazık ki FETÖ’ nün birçok hezeyanlarına kimse aldırmıyor “ Kutlu Doğum Haftası” Projesinin bile bir FETÖ projesi olduğunu Diyanet İşleri Başkanı Görmez dâhil kimse kabul etmiyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile FETÖ’ nün kitapları, konuşmaları Diyanet tarafından incelemeye alındı.

Türkçe olarak basılmış seksen kitabı, 40 bin dakikayı bulan (yaklaşık 670 saatlik) sesli ve görüntülü konuşmaları dinlenilerek nasıl din istismarı yaptığı incelendi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca hazırlanan rapor kamuoyuyla paylaşıldı.

Altı konu başlığı ile 140 sayfalık “kendi dilinden FETÖ örgütlü bir din istismarı”  başlığıyla rapor hazırlandı. Diyanet İşleri Başkanlığının bu güzel çalışmasını tebrik ederim. Her ne kadar gecikmiş olsa da… İrtidat ve mürtedin hükmü de anlatılmalı idi…

Raporda FETÖ’ nün dini istismar ederek örgüt mensuplarını nasıl kandırdığı detaylı bir şekilde anlatılmış. FETÖ konuşmalarında örgüt mensuplarına “ Kendisinin sıradan biri olmadığını ahir zamanda İslam’ ı ihya etmek için Allah-ü teâlâ tarafından seçilmiş özel bir kişi” olduğunu her fırsatta mensuplarına telkin etmiştir. Kişisel emirlerini sanki Peygamberimizin aleyhissalatu vesselam’ ın emri gibi belirtmesi, Raporda, Gülen’in 26 Kasım 1989 tarihli Hisar Camisi’nde yaptığı bir konuşmasında, “burada bizim kalplerimize saniyede yetmiş defa nazar eden Allah var, celle celalühü. Ve burada o’nun gözünün içine bakan, O’nun cemal-i bakemalini müşahede eden Hazreti Muhammed Mustafa vardır. Çünkü cemaat, onun cemaatidir, çünkü sultan odur, çünkü sikkeyi basan odur, tuğrayı kesen odur.” dediği vurgulandı. FETÖ elebaşı Gülen konuştuğu kürsüde Allah-ü Teâlâ’ nın olduğunu iddia etmesi,” Rabbimize mekân isnat etmesi tam manasıyla küfürdür.” Raporda, güya “Allah’tan gelen bilgileri bir prizma gibi örgüt mensuplarına, bağlılarına yansıtan” Gülen’in bir konuşmasında “Kendisini üzmenin Allah’ı üzmek anlamına geleceğini” söyleyerek, ona boyun eğmeyenleri cehennemle tehdit ettiği bildirildi.

Raporda meleklerle konuştuğunu, “haşa” Peygamber efendimizi ayağına getirdiğini anlatıyor. Kuran-ı kerimi istismar ederek ayetleri kendine yorumluyor. Mensuplarını öyle coşturuyor ki ikinci sahabesiniz diyerek kendine bağlılıklarını artırıyor. Beddualarının kesin tutacağını, Cennete kesin gideceğini söylemekten hiç çekinmiyor.

FETÖ’ nün sapkınlıkları o kadar fazla ki hangisini yazayım, Allah-ü Teâlâ şerrinden muhafaza eylesin.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co