DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINI İSTEMEZÜKLER

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINI İSTEMEZÜKLER

 

Geçtiğimiz hafta Beyaz Şov’un, siyaha boyanması, ‘Skandal Fetva’ meselesi Türkiye’nin gündemine oturdu, Diyanet İşleri Başkanlığı olay bir sabotaj açıklaması yaparak, kesinlikle böyle bir fetva söz konusu olamaz derken, bazı kesimler bu kurumun kapatılmasını istediler!

Biz biliyoruz ki başkanımızın aktif gayretleri ve son zamanlarda mezhepsel savaşları durdurma adına verdiği gayretler birilerini rahatsız etmiş olacak ki, saldırı operasyonuna muhatap oldu.

Anladığımız o ki, sahte olduğu anlaşılan bir site üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığını hedefe koydular. Sitenin kapatılması yetmez, Diyanet kapatılsın, istemezük demeye başladılar.

Tabi bu kurum bugün değil, zaman zaman kapatılsın istenilir. Bende hep kendime şu soruyu sorarım, bu kurumun boşluğunu o zaman kim doldurur?

Hemen söze gireyim bu meselede böylesi saygın ve ciddi kurumumuza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Göreceksiniz arkasından ne şeytani planlar çıkacak.

Sitil birilerini işaret ediyor!

VATANDAŞ DİYANETE GÜVENİYOR

Yetkilileri bende dinledim. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda sorulmuş böyle bir sorunun kesinlikle olmadığını vurgulayarak; “Uzmanlarımızın yaptığı araştırmalarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na gelmiş ne böyle bir soru ne de bir cevap vardır. Kurumsal olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın böyle bir soruya böyle bir cevap vermesi kesinlikle mümkün değildir, reddediyoruz. Art niyetli bir sabotaj olduğunu düşünüyoruz. İncelemeler sürüyor, olayı çözümü için elimizden geleni yapıyoruz. Diyanet İşleri’nin kurumsal olarak yaptığı böyle bir açıklama kesinlikle yoktur” diyorlar

Nitekim Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, “Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz. Bugün yaşanan üzücü olayla ilgili Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır” açıklamasında bulundu

NEDEN SALDIRIYI MUHATAP OLUYOR

Bazı münafıklar, Diyanet üzerinden, dine saldırmayı hep maharet saymışlar, ülkemizde dini yöneten bir kurum olmasını istememişlerdir. Dinde bir boşluk oluşması için de Diyanet İşleri Başkanlığının kaldırılmasını istiyorlar. Bunun yanında aktif bir başkanı da içlerine  sindiremiyorlar.

Kültürel kodlarımızın bir bir çözüldüğü yıllarda bizleri istedikleri oyunu getirenler şimdi dini değerlerimizin  yükselişinden rahatsız oluyorlar yani yeni bir dirilişten korkuyorlar.

Camilerimizde okunan ezanlar, Kur’anlar yapılan sohbetler bu dirilişin en önemli ayaklarını oluşturuyor bunun farkındalar…

Hafızlar yetişiyor, hafize anneler mümin yavrularını güzel ahlak üzerine eğitiyiorlar, bunu görüyorlar ve rahatsız oluyorlar.

Fitnenin ülkemizde rahat rahat cirit atmasını istiyorlar.

Dostlara sordum enteresan tespitler yapıldı. Mesela mezhep savaşını önlemek için başkanımızın çok yoğun bir çabası var ve biz kendisinin bu konuda yaptığı mücadeleyi takdir ediyoruz. Sadece İran ziyareti değil, Suudi Arabistan ziyareti yapacak olan Sayın Görmez’i vatandaş takdir ediyor, onlar ise yıpratmak isteniyor diyenler oldu.

Ortadoğu’daki mezhepsel çatışmayı körükleyen ve derin projeleri olanların oyunlarını bozan fitneci istikbaratçıların oyununun farkındayız diyorlar…

Sokaktaki insanımız bu kurumumuza yönelik art niyetli kişilerin yaptığı açıklamaları kınıyor, temkinli ve işin içinde hile olduğunu görüyoruz diyorlar…

Sonuç olarak görülüyor ki,  bazı medya organlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetvasıymış gibi haberler yapması ve Diyanet’i topa tutması,  karalama kampanyasının bir parçası. Diyanet İşleri Başkanlığı iddiayı kesin bir dille yalanlayarak, fetvanın sabotajdan ibaret olduğunu, söylemesine rağmen “diyanet kaldırılsın” söylemleri büyük projesi olanların bir oyunudur.

Şunu da yazmadan geçemeyeceğim elbette her kurum eleştirilebilir, başta ta söyledim. Ama hiçbir din adamı, hatta sokaktaki bir avamdan bir insana da sorsanız, yukardaki fetvayı vermez, vicdan buna müsaade etmez. Belli ki, Şeytanın en yakın arkadaşlarından  biri düşünmüş bu oyunu, nasıl olsa hilekarın şapkası ters dönecektir diyor.

Selam ve sevgilirimizi iletiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co