Divanyolu Dergisi !..

Divanyolu Dergisi !..

DİVANYOLU DERGİSİ!

Bir Dergi ki; Dergi ötesi bir hizmet Divanyolu…

Kültür, sanat, tarih, edebiyat ağırlıklı ve içtimai hayattan kesitler içeren dolu dolu bir dergi İstanbul’ da filizlenen ve yurt sathına dalga dalga yayılan bir hizmet uzun yıllar Türkiye Gazetesinde de köşe yazıları ile sevilen ve tecrübeli gazeteci Muammer Erkul’ un Genel Yayın Yönetmenliğin de aylık okuyucusu ile buluşan, her ay  yeni sayısı heyecanla beklenen bir Dergi misafirlere hazırlanan özel yemekler tadında yemekler damağınıza hitap ederken, divanyolu dergisi gönüllere hitap ediyor.

Aylık Dergi ancak her gün emek veriliyor. Nakış nakış işleniyor günü geldiğinde de abonelere itina ile ulaşıyor.

Dergi yayımcılığı Türkiye’ de çok azdır. Dergi yayımcılığının artması da gerekmektedir. Zor bir iş, ama o zorluğun arkasındaki geleceğin mutlu, ufku açık bir gençliği hayal ettiğinizde bu iş kolaylaşıyor. Bu yol emek ister, çile ister, fedakârlık ister. Muammer Erkul dostumuz da biliyor ki; geleceğin gençliğine bir şeyler vermenin mutluluğu bir başka haz duymak, yollar meşakkatli olsa da Dergi yayımcılığında ki; boşluğu gören Erkul bu yolda yürümeye yürekten kararlı; muvaffak olmasını can-ı gönülden arzu ediyorum.

Divanyolu Dergisin de güçlü bir yazar kadrosu var; Prof.Dr Ramazan Ayvalı usta gazeteci Gürbüz Azak, Mustafa Necati Özfatura, Prof. Dr Nevzat Tarhan, Rahim Er Fuat Bol, Abdüllatif Uyan, Hayati İnanç Bestami Yazgan, Muammer Erkul, Ünal Bolat  ve ismini burada veremediğimiz zengin yazar kadrosu acizane birde bendeniz.

Divanyolu Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Muammer Erkul’ un şu anlamlı ifadelerine dikkat çekmek istiyorum.”Bir dergiyi yayımlamak, gördüğün veya hiç görmeyeceğin insan evlatları için zamanını, emeğini, tecrübeni, paranı, sağlığını ve açıkça bir kendini feda ediştir.
Başından beri söylemekteyim ki; bu Dergi bir ihtiyaçtır. Dîvanyolu Dergisi bir büyük ihtiyaç için derin bir boşluk için yayına başlamıştır. Derginin her satırı ya bir acının feryadıdır. Yahut bir sevincin haykırılmasıdır. Fakat bir derginin her harfi birer damla terdir önce!” Diyor yılların Gazetecisi…

Türkiye’ de Dergi yayımcılığında bir boşluk vardı. Ve buna bir el uzandı. Gönül insanlarının el birliği ile uzun bir çalışma neticesin de kış ayında adeta bir yaz sıcağı gibi geldi. 5. Sayısı da abonelere ulaştı.

Emek verilmeden yapılan her işte bir tatsızlık olur.

Emek verilen her işte bir lezzet olur. İşte bu Dergi büyük emek verilerek hazırlanıyor.

Divanyolu Dergisi zifiri karanlıktan kandiller yakarak geldi…

Tebrikler Muammer Erkul Tebrikler emeği geçenler…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co