Diş Uzmanları göreve başladı

Diş Uzmanları göreve başladı

Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine atanan Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Engin Volkan Dikeç ve Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı Nurhan Altay göreve başladı.

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Engin Volkan Dikeç, “Protetik Diş Tedavisi eksik veya kaybedilmiş dişlerin yerine yapay olarak yenilerinin getirilmesi olduğunu belirterek, protetik diş tedavisi dişlerin şekil, form bozuklukları ve eksikliklerinin tedavisini, ağız fonksiyonlarının düzenlemesini ve tamamlanmasını sağlayan, ayrıca hastanın görüntüsünün ve estetiğinin iyileştirilmesinde etkili olan bir tedavi yöntemidir” dedi.

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Dikeç, porselen diş, kron, köprü, çivi diş, implant diş, takma diş, damak, kancalı diş diye tabir edilen terimlerin hepsinin bu branşın hizmetleri olduğunu sözlerine ekledi.

Restoratif Diş Tedavisinde ise, diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renklenmiş dişlerin hassas dişlerin, aralıklı dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin tedavisinin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co