Diş Hekimliğinde ‘ Zirve’ Ayrıcalığı

Diş Hekimliğinde ‘ Zirve’ Ayrıcalığı

Sağlık alanında eğitim veren, Emine-Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi gibi dallarda güçlü akademik kadrosuyla adından söz ettiren Zirve Üniversitesi bu yılda Diş Hekimliği Fakültesini açarak öğrencilerine Zirve’de olmanın ayrıcalığını tattıracak.

Bu yıl ilk defa 60 öğrenci alacak olan Diş Hekimliği Fakültesi alanında uzman akademik kadrosu ve uygulamalı laboratuvarları öğrencilerine önemli imkanlar sunuyor.

60 Kişilik Uygulama Laboratuvarı

Teorik eğitimin yanında Pratik eğitime de önem veren Zirve Üniversitesi diğer bölümlerde olduğu gibi Diş Hekimliği Fakültesi içinde pre-klinik laboratuvarı, fantom ve simülasyon laboratuvarı, diş kliniği ve uygulama laboratuvarı kurdu. 60 kişilik uygulama laboratuvarları ile öğrenciler ilk yıllarından itibaren pratikleri geliştirecekler.

Ayrıca faaliyete geçecek Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi ile hem fakültede hem de klinikte en yeni teknolojiler ile öğrencilerine eğitim verecek. Ağız diş ve çene cerrahisi, ağız diş ve çene radyolojisi, diş tedavisi ve endodonti, ortodonti (diş ve çene Bozuklukları), pedodonti (çocuk diş hekimliği), periodontoloji (diş eti hastalıkları), protetik diş tedavisi (protez ve implant), çene eklemi hastalıkları, estetik diş hekimliği, horlama ve uyku apnesi tedavisi alanlarında eğitim ve klinik hizmetleri verilecek.

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Emine-Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde olduğu gibi Diş Hekimliği Fakültemizde de öğrencilerimize teorik ve pratik dersleri aynı anda vererek, okul hayatlarının başlarından itibaren mesleklerine hazırlayacağız. Üniversite bünyemizde bulunan 60 kişilik Diş Hekimliği uygulama laboratuvarlarımızın yanında Temel Tıp Laboratuvarı, Deneysel Hayvan Araştırma Merkezi, Bilimsel Araştırma Merkezi ile öğrencilerimiz eğitimlerini en üst seviyede tamamlayacak. Bunun yanında Zirve Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde öğrencilerimiz mesleki deneyimlerini kazanma şansı bulacaklar. Her alanda olduğu gibi diş hekimliği eğitiminde zirveyi hedefliyoruz.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co